search

Utánpótlás

Nemcsek Gréta és Nagy Botond egyaránt megnyerte egyes döntőjét a pasaréti J60-as ITF-tornán. Előbbi két sima szettben, utóbbi óriási csatában verte lengyel, illetve francia ellenfelét. A leány párosok mezőnyében Bak-Szabó Norina és Kis-Czakó Eszter a második helyen végzett.

Gy. Szabó Csilla

A Vasas SC 14 esztendős teniszezője, Nemcsek Gréta vasárnap sem adott túl sok esélyt ellenfelének. A szombati elődöntőben aratott igen fölényes győzelmét követően, a fináléban is csupán három játékot (6:1, 6:2) veszített, ezúttal a lengyel Sara Husar (junior ITF 778.) ellenében. Bocskay József tanítványa a döntőben is nagy elánnal kezdett, gyorsan 4:0-as vezetésre tett szert, ekkor egy játékot veszített ugyan, de gyorsan lezárta a játszmát. A másodikban 2:0, valamint 4:1 után nyert gémet a lengyel, aki ekkor már minden mindegy alapon engedte el a kezét. Grétit azonban nem tudta meglepni, s alig több mint egy óra alatt hozta a meccset, s ezzel az idei harmadik győzelmét gyűjtötte be egyesben a juniorok ITF-sorozatában. A korábbi két J30-as követően, ráadásul most már egy J60-ason sem talált legyőzőre. A siker értékét növeli, hogy egy héttel korábban, Dunakeszin, Nemcsek az elődöntőben búcsúzott, ami miatt akkor igen csalódott volt.

− Egy szép és hosszú sorozat szakadt meg Dunakeszin, addig több mint harminc meccset nyertem zsinórban, így bármennyire is törvényszerű volt is a vereség, azért abban a pillanatban rosszul esett – idézte fel az egy héttel korábban történteket Nemcsek Gréta. – De akkor is inkább a teljesítményemmel voltam elégedetlen, nem pedig az eredménnyel. Szerencsére erre a hétre sikerült nagyon jól összeraknom magam. Végig nagyon jó ellenfeleim voltak, ennek ellenére, csak a második kanyarban kellett három szettet játszanom. Igen kellemetlen stílusa volt a szlovák lánynak, és nekem sem ment olyan jól, mint előtte és utána. De mentálisan sokat adott, hogy a döntő szettben három-ötről fordítottam. Úgy érzem, hogy a tegnapi elődöntőben nyújtottam a legjobb teljesítményt, alig hibáztam és maga a meccs is igen magas színvonalú volt.

Nemcsek Gréta hosszabb értékelését és a hogyan továbbról alkotott véleményét videónkban hallhatják:

Az Alfás Nagy Botond nehezebb úton érkezett a döntőbe, hiszen már a második fordulóban nagyot küzdött a lengyel Januchowski ellen (4:6, 6:4, 7:5), majd a szerb Oparnica is három szettre kényszerítette (7:6(6), 1:6, 6:2). Az elődöntőt már két játszámában hozta, a Ribkin elleni találkozó (7:5, 6:4) mégis kifejezetten fizikálisra és hosszúra sikerült. A fáradtság azonban nem akadályozta meg a magyar fiatalt abban, hogy vasárnap is óriási meccset játsszon, és a 6:3 arányban elveszített első szettet követően vissza ne jöjjön a meccsbe. A másodikat hasonló, csak éppen fordított eredménnyel hozta, majd következett a harmadik játszma.

A francia fiú már 4:1-re is vezetett, majd 5:2-re, ám a folytatásban id. Szabó Tamás, valamint ifj. Szabó Tamás tanítványa sorozatban négy gémet nyerve 6:5-ös előnyhöz jutott. A pálya széléről drukkoló csapattársak közül, Jilly Ádám meg is jegyezte, hogy ilyenkor már ritkán lehet Botondot megverni, olyan flow-állapotba kerül, amelyben szinte minden sikerül neki. Éppen ezért ők nagyon is jól tudják, hogy elleni még meccslabdánál sem lehetnek biztosak a dolgukban, Boti bámikor fordíthat. Olyannyira igaza volt Jillynek, hogy a francia fiú is három meccslabdáról veszítette el a harmadik szettet, amelynek végére egy kiélezett tiebreak tett pontot. A rövidítésben már többnyire a magyar teniszező vezetett, 6-5-nél akár le is zárhatta volna a meccset, végül ez 7-6 után sikerült.

− Hosszú mecseket játszottam a döntőig vezető úton, ezért elég fáradtan érkeztem a mai fináléba – értékelt honlapunknak Nagy Botond a győzelmet követően. – Ennek ellenére úgy érzem, mindent megtettem a frissességem visszanyerése érdekében, köszönöm mindenkinek, aki segített abban, hogy mára ismét formába lendüljek.  A tavalyi korosztályos Eb-n volt az első nagy fordításom egy holland gyerek ellen, azóta szinte mindig fordítani tudtam, elsősorban azért, mert nyugodt maradok. Ilyenkor pontról pontra haladok, így tettem ma is, az érzelmeimet pedig igyekszem kicsit háttérbe szorítani és tényleg csak a játékra összpontosítani.

Botond további terveiről, valamint a mérkőzés döntő momentumáról videónkban hallhatnak:

A leányok páros döntőjében Bak-Szabó Norina és Kis-Czakó Eszter volt érdekelt, ők 6:3, 6:2-es vereséget szenvedtek a szlovák Cinkanicova, Farakasova kettőstől.

Kis-Czakó Eszter és Bak-Szabó Norina (balról jobbra) ezüst kupát nyert PasarétenKis-Czakó Eszter és Bak-Szabó Norina (balról jobbra) ezüst kupát nyert Pasaréten