search

Utánpótlás

Négyből három számban lesz magyar döntőse a Pasaréten zajló J60-as ITF-tornának. Nemcsek Gréta (képünkön) és Nagy Botond egyaránt két szettben nyerve jutott a fináléba, míg a leány párosok mezőnyében a Bak-Szabó Norina, Kis-Czakó Eszter duó az elődöntő lejátszása nélkül biztosította helyét.

Gy. Szabó Csilla

A pasaréti korosztályos nemzetközi versenyen a fiúk mezőnyében az első és a második kiemelt egyaránt magyar játékos volt. A legelőkelőbb helyen rangsorolt teniszezőnk, Bakonyi Dávid (junior ITF 281.) az első két fordulóban mindössze három játékot veszített, a negyeddöntőben azonban 6:1, 6:4-es verséget szenvedett a francia Simon-tól. A legjobb nyolc között búcsúzott Major Áron János is (junior ITF 640.), ő egy ukrán fiútól szenvedett 6:2, 6:7(6), 6:4-es vereséget. A 2. helyen kiemelt Nagy Botond viszont ezt az akadályt is vette, szombaton délelőtt már a fináléba jutás volt számára a cél az orosz Ribkin ellen.

Az Alfa TI teniszezője a legjobb négy közé vezető úton ugyan kétszer is nagy, háromszettes csatára kényszerült, szombaton már nem akart túlórázni. S bár az első játszmában 4:1-ről küzdötte vissza magát és nyert 7:5-re, a másodikat már kicsit könnyebben, 6:4-re hozta. Igaz, itt is volt 4:1-es állás, ám ekkor már az ő javára. A nagyszerűen küzdő ellenfele csak 5:4-re tudott visszajönni, az utolsó játékot magabiztosan szerválta ki Nagy Botond. A finálés helyét egy kifejezetten színvonalas, gyors ritmusú meccsen, színes játékkal biztosította be.

− Nagyon sportszerű és az ezen a szinten megszokottnál sokkal színvonalasabb meccsen nyert Boti, a gratuláció azonban nem csak neki, hanem ellenfelének is szól – értékelt a találkozó után id. Szabó Tamás, az Alfa TI és Nagy mestere. – A fiatal orosz fiút nem ismertük, de nagyon nagy sebességgel kezdett, Botinak időre volt szüksége az alkalmazkodáshoz. Ez sikerült is, és négy-négytől egyre több nyerőt ütött, miközben ezen a szinten már az ellenfél is többet hibázott. Végül nagyon szépen fordított. A másodikban szerintem Boti kicsit visszavett négy-egynél, amit azonnal kihasznált az orosz játékos, de fordítani már nem tudott. Számomra a meccs legnagyobb tanulsága az, hogy aki így tud teniszezni, ahogy azt most megmutatta, annak folyamatosan kellene hoznia ezt a szintet. Ma világosan látható volt Botiban az, amiről én régebb óta meg vagyok győződve, a junioroknál akár a legjobb százba is beküzdheti magát.

Nagy Botond mindkét szettben nagyot küzdöttNagy Botond mindkét szettben nagyot küzdött

Id. Szabó Tamás szerint az elődöntőig vezető utat kicsit magának nehezítette meg játékosa, ezért voltak a három szettek, a legjobb négy között azonban már kihozta magából a maximumot. Az Alfa TI mestere úgy gondolja, amennyiben a folytatásban is a szombatihoz hasonló összeszedettséggel teniszezik, akkor az eredmények is sorozatban jönni fognak.

Nagy Botondot követte Nemcsek Gréta (junior ITF 421.), aki a torna harmadik kiemeltjeként jutott a legjobb négy közé. Az első helyen rangsorolt Molnár Kitti (junior ITF 187.), valamint a második Bíró Melinda (junor ITF 202.) már az első fordulóban búcsúzott. Igaz, utóbbi egy hosszabb sérülést követően Pasaréten indult először versenyen, edzőjével, Kiss Györggyel igazából azt szerették volna látni, a visszatérés mely szakaszában vannak pillanatnyilag.

A legjobb nyolc közé már csak egyetlen leányjátékosuk, Nemcsek Gréta jutott be, aki az elődöntőben, a Kis-Czakó Esztert (junior ITF 1139.), valamint Beviz Lujzát (junor ITF 1357.) egyaránt sima két szettben búcsúztató szlovák Stella Cinkanicovával találkozott. A mérkőzést a Vasas SC teniszezője igen összeszedetten és dinamikusan kezdte, szinte ráijesztett ellenfelére, aki a magyar 5:1-es vezetésénél mutatott először többet valódi játéktudásából. A maratoni gémet azonban a szombaton ellenállhatatlanul teniszező Nemcsek nyerte. A második játszmát pedig már 6:0-ra hozta Bocskay József tanítványa.

Nemcsek Gréta Pasaréten szinte tökéletes meccset játszottNemcsek Gréta Pasaréten szinte tökéletes meccset játszott

− Nagyon ügyes, jókezű játékos ez a szlovák lány, Gréti azonban már az első pontok során elvette a kedvét a folytatástól – tudtuk meg Nemcsek gyors győzelmét követően Kovács Márktól, a Vasas SC szakemberétől. – Nem engedte, hogy érvényesüljön, folyamatosan ráerőltette a saját akaratát. Bármivel próbálkozott is az ellenfele, nem tudta vele igazán bántani. Ezen a napon egyszerűen semmit sem tudott Gréti ellen tenni. Szinte hibátlan játékot mutatott be, szó nélkül csak a feladatára koncentrált, ha kellett védekezett, ha kellett feljött a hálóhoz. És ugyanezt lehetett elmondani a negyeddöntős meccséről is.

A Vasas SC fiatal szakembere szerint mindenkinek jót tesz néha egy-egy kijózanító vereség, Nemcsek Gréta esetében ez egy héttel korábban Dunakeszin történt meg. Akkor egy igen hosszú győzelmi sorozatot követően kapott ki az elődöntőben, ami egyébként törvényszerű volt, hiszen minden hosszú menetelésnek vége szakad egyszer. Gréti így tiszta lappal és újult erővel vághatott neki a pasaréti tornának, amelyen azért nem indult párosban, mert kizárólag az egyes szereplésére szerettek volna koncentrálni.

A vasárnapi döntőben Nagy Botond ellenfele a francia Evan Simon, Nemcsek Grétáé pedig a lengyel Sara Husar lesz. A Bak-Szabó Norina, Kis-Czakó Eszter kettős pedig azzal a szlovák Cinkanicova, Farkasova párossal mérkőzik majd, amelyek szombaton 6:4, 6:0 arányban verte Kardos Lora és az olasz Alessia Antici kettősét.