search

Utánpótlás

Három egyéni aranyérmet osztottak ki pénteken a Dorko Korosztályos Országos Bajnokságon. Beviz Lujza (U16) és Sávolt Karolina (U14) egyaránt először állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, az U18-as fiúk között magabiztos sikert arató Major Áron János viszont már harmadik egyéni korosztályos címét nyerte. Az U18-as lányok fináléját egy nappal korábban, Farkaslaki-Hints Flóra nyerte. Képünkön az L14-es dobogó.

Gy. Szabó Csilla

Perzselő melegben és annak dacára, egy hetet hősiesen küzdenek az országos bajnoki címért a fiatal magyar teniszezők Pécsett. A négy korosztály számára két klubban a PVTC-n, valamint a Pécsi Elektromoson biztosítottak elegendő pályát, előbbin U14-esek és az U16-osok, utóbbin pedig az U12-esek és az U18-asok mérték össze tudásukat.

Az első éremosztásra, már csütörtökön sor került, a mindössze 15 játékost felvonultató legidősebb leányok mezőnyében nem történt meglepetés, hiszen az első helyen kiemelt Farkaslaki-Hints Flóra két szettben verte a második helyen rangsorolt Bak-Szabó Norinát.

Az U18-as fiúbajnok nyakába került a következő arany, hiszen Major Áron János és Góczi Erik, már kora reggel pályára léptek pénteken az Elektromoson. Utóbbi harmadik kiemeltként búcsúztatta az elődöntőben az elsőt, vagyis a soproni Sift Barnabást, ám a döntőben már nem tudott meglepetést okozni. Major szinte lerohanta az első szettben, s végül a szorosabb és izgalmasabb másodikat is a Vasas idén 17 esztendős teniszezője nyerte. Az egy évvel korábban még az U16-osok között bajnoki címet nyerő Major a döntőt követően honlapunknak nemcsak jövőbeni terveiről beszélt, de arról is, hogy a két hónappal ezelőtti igen komoly vírusos betegségéből felgyógyulva, milyen értékes számára ez az országos bajnoki cím. Az aranyérem ugyanis a visszatérést is jelentette.

A PVTC pályáján másfél órával később, egymás melletti pályán kezdődött meg az U14-es és az U16-os leányok fináléja. Előbbibe a papírformának megfelelően a hazai ranglistavezető Serkédi Emese, és az őt követő Sávolt Karolina jutott be. A balatonfüredi játékos ráadásul az elmúlt hónapokban kiváló eredményeket ért el a nemzetközi korosztályos versenyeken, így az ob-nak is ő volt a favoritja. A Tenisz Műhelyes Sávolt azonban ezt egészen másképp gondolta, és nagy csatában ugyan, de 6:4-re hozta az első szettet. A másodikban is vezetéshez jutott, majd Serkédi egy szervánál tett rossz mozdulat következtében megütötte a sípcsontját, amely miatt ápolásra is szorult. Ezt követően is küzdött, harcolt, ám egyenlíteni már nem tudott. Sávolt Karolina ezzel az első egyéni ob-címét nyerte:

Az U16-os leányok mezőnyében is új egyéni bajnokot avattak Beviz Lujza személyében, ám az ő esetében ez nem jelentett különösebben nagy meglepetést, hiszen első kiemeltként vágott neki a küzdelmeknek. Ő maga is a győzelemért jött Pécsre, hiszen a nyár nagy részét a nemzetközi szövetség tehetséggondozó programjának révén, egy olaszországi táborban, versenyzéssel töltötte. Ellenfele, a vasasos Piszter Anna viszont a torna meglepetésemberként menetelt a döntőig. A második fordulóban a második kiemelt Teker Lottit búcsúztatta 7:5, 7:6(2)-os meccsen, majd egy újabb kiemelt Kolozár Lili következett, az elődöntőben pedig a harmadik helyen rangsorolt Benke-Giosanu Izabella.

Anna nem véletlenül került utolsóként fel a főtáblára, hiszen a Vasas igazolt játékosa ugyan, de nem itthon, hanem Svájcban teniszezik. Édesanyja, pedig nem más, mint a korábbi korosztályos válogatott Domán Éva, aki lapunknak is mesélt már kinti tapasztalatairól. A döntőt követően Beviz Lujza a táborban szerzett tapasztalatai mellett jövőbeni terveiről is beszélt a TotalTenisz stábjának, Piszter Anna pedig elárulta, milyen útravalóval engedte el édesanyja az ob-ra:

Szombaton az U12-es korosztályban mindkét nem döntősei pályára lépnek, az U14-esek és az U16-osok között pedig a fiú mezőny két-két legjobbja csap össze.

Dorko Korosztályos Országos Bajnokság. Pécs.

U18.
Fiúk.
Elődöntők:
Góczi Erik (Alfa TI, 3.) – Sift Barnabás (SVSE, 1.) 6:4, 6:2; Major Áron János (Vasas, 2.) – Almádi Attila (MTK, 6.) 6:3, 6:7(8), 6:4.
Döntő: Major – Góczi 6:0, 6:4.
Páros döntő: Boros Bence, Major (Vasas 3.) – Góczi, Sift (1.) 7:6 (2), 6:1.
Lányok.
Elődöntők:
Farkaslaki-Hints Flóra (Kiskút TK, 1.) – Szabó Lora (Kiskút TK, 6.) 6:4, 6:2; Bak-Szabó Norina (TopSport SC, 2.) – Pukkai Réka (PG Tenisz, 3.) 6:1, 6:1.
Döntő: Farkaslaki – Bak-Szabó 6:3, 6:3.
Páros döntő: Bak-Szabó, Benke-Giosanu Izabella (Vasas, 1.) – Farkaslaki-Hints, Gyene (Vasas, 2.) 6:2, 6:3.

Góczi Erik (balról) és Major Áron János az F18-as dobogónGóczi Erik (balról) és Major Áron János az F18-as dobogónFotó: TotalTenisz

U16.
Lányok.
Elődöntők:
Beviz Lujza (Tenisz Műhely,1.) – Kristyán Fanni (Pasarét TK,4.) 6:1, 6:1; Piszter Anna (Vasas) – Benke-Giosanu Izabella (Vasas, 3.) 6:4, 6:2.
Döntő: Beviz – Piszter 6:2, 6:2.
Páros döntő: Beviz, Teker Lotti (Tenisz Műhely, 1.) – Mateas Isabelle, Nagy Olivia Stefánia (Sportmánia, Teniszpart, 5.) 6:2, 6:1.

Piszter Anna második, Beviz Lujza pedig első lett az L16-os mezőnybenPiszter Anna második, Beviz Lujza pedig első lett az L16-os mezőnybenFotó: TotálTenisz

U14.
Lányok.
Elődöntők:
Serkédi Emese (BUSC, 1.) – Sziklai Zita (Bp.Honvéd, 4.) 6:2, 7:5; Sávolt Karolina (Tenisz Műhely, 2.) – Nógrádi Noémi (Bp. Honvéd, 6.) 7:6(4), 6:4.
Döntő: Sávolt – Serkédi 6:4, 6:3.
Páros döntő: Sávolt, Serkédi – Nógrádi, Sziklai 7:6(5), 7:5.

Farkaslaki-Hints Flóra (középen) megszakítás nélkül harmadik egyéni ob-címét nyerteFarkaslaki-Hints Flóra (középen) megszakítás nélkül harmadik egyéni ob-címét nyerte