A magyar férfiválogatott is részt vett a Spanyolországban megrendezett szenior padel világbajnokságon. A tizenhárom fős magyar delegáció tagjai értékes tapasztalatokkal térhettek haza, hiszen a nemzetközi elittel mérhették össze tudásukat.
Gy. Szabó Csilla
Huszonkilenc ország legjobb szenior padelesei adtak egymásnak randevút április 15 és 20. között La Nuciában és Alicantéban. A huszonnégyes főtáblára jutásért nyolc csapatnak kellett selejtezőt vívnia, köztük a magyarnak is. Ausztria, Litvánia és Horvátország ellen játszottunk, s mivel egyiken sem sikerült nyernünk, a kvalifikáció sem sikerült. Az osztrákok egyértelműen jobbak voltak nálunk, a litvánoktól és a horvátoktól viszont 3-2-es vereséget szenvedtünk, vagyis nagy csatában maradtunk csak alul.
− Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem a legerősebb összeállításban utaztunk Spanyolországba – számolt be a szenior világbajnokságról Urbán Attila, a Magyar Padel Szövetség főtitkára. – A csapatot alkotó játékosok már az újabb generációs padelezők közé tartoznak, akik igen lelkesen igyekeznek egyre magasabb szintre jutni ebben a játékban. Számukra különösen nagy élmény volt a valóban grandiózus, a sportágat kiválóan népszerűsítő világversenyen való részvétel. Ráadásul a korosztályos elosztásban sem volt kedvező a felállásunk, hiszen a negyven és negyvenöt felettiben nem volt párosunk. Csak a legfiatalabb, valamint a két legidősebb kategóriába tartozó versenyzőink voltak. Összességében tehát egy az átlagosnál korosabb csapattal kellett kiállnunk. A párosok versengésébe hat egységünk nevezett, nekik igen szerencsétlen volt a sorsolásuk, így ők is az első fordulóban búcsúztak. Tapasztalatszerzés szempontjából viszont mindannyiunk számára ideális volt ez az esemény, miközben a részvétel igen nagy motivációs erőt jelent a további munkához.
A vb-n a magyar válogatott egy edzőmeccset is lejátszott, mégpedig a japánok ellen. A találkozó alakulása híven tükrözte a sportágon belüli erőviszonyokat. A távol-keleti és a magyar szenior padelezők között nem volt látható tudáskülönbség, ki-ki meccseket játszottak. Pedig a földrajzi besorolás miatt ellenfelünk egyenesen a főtáblára került, egy gyengébb régió képviselőjeként. Nekünk ezzel szemben az igen erős európai csapatokkal kellett mérkőznünk a selejtezőkben, jóllehet a legjobbak épp a mi kontinensünkről, valamint Dél-Amerikából kerülnek ki.
− A döntőt Argentína és a rendező Spanyolország vívta, előbbi méltán lett világbajnok – beszélt a nemzetközi erőviszonyokról Urbán Attila. – A párosok open kategóriájában viszont a franciák taroltak, de a mexikóiak is erős egységekkel érkeztek. Ezek a nemzetek igen nagy és erős delegációval képviseltették magukat a vb-n. Összességében elégedett vagyok a mutatott játékunkkal, azokkal pedig különösen, akik ilyen erős mezőnyben meccseket tudtak nyerni.
A 22 országot számláló női mezőnyben nem volt magyar induló.
Nyitóképünkön a magyar férfi szenior válogatott (balról jobbra): Heszler Gábor, Pesta Zoltán, Dankó Gyula, Dudik András, Sellei Ábel, Tímár Dénes, Urbán Attila, Kosárszky Roland, Csorba Attila, Németh Attila, Csőszi Attila, Rob Shamlian, Tálas Tibor.