Immár harmadik alkalommal csatlakozik a Magyar Tenisz Szövetség a Kinder+Sport-A mozgás öröme nemzetközi gyerektenisz programhoz.
A 2007-2010 között született fiatalok országos teniszverseny-sorozatának nyitánya ezen a hétvégén lesz Győrött.
Az idei győztesek Monte Carlóba utazhatnak az európai döntőre.
A program fő célja az aktív életmód népszerűsítése a gyerekek és családjaik körében és természetesen újabb lehetőséget biztosítani a korosztályos játékosoknak a versenyzésre. A versenysorozat áprilisban Győrben, a Marcal Teniszcentrumban (Panakor) kezdődik, majd májusban Budapesten folytatódik, ezt követően pedig Balatonbogláron, Budapesten, Székesfehérváron, végül pedig ismét Budapesten mérhetik össze tudásukat a játékosok.
A versenysorozat győztesei októberben Monte Carlóba utazhatnak, ahol a nemzetközi döntőben képviselhetik Magyarországot.
E rangos záróeseményen a korábbi évekről van már két aranyérmünk is, hiszen Molnár Kitti Rómában, tavaly pedig a franciaországi Mouratoglou Tenisz Akadémián is diadalmaskodott (legutóbb a Bíró Melinda elleni fináléban) s Kincses Kolos és Zsembery András is jól szerepelt e versenyeken.
A versenysorozat idei állomásai:
Április 27-28.: Győr, Marcal Teniszcentrum (Panakor)
Május 18-19.: Budapest
Június 8-9.: Balatonboglár
Július 6-7.: Budapest
Augusztus 3-4.: Székesfehérvár
Augusztus 31-szeptember 1.: Budapest
A nemzetközi sorozat döntőjét október 17-20. között rendezik Monte Carlóban.
A Kinder+Sport Trophy sorozatban a finálé inkább csak hab a tortán. A nemzeti szövetségek számára a selejtező-tornák megrendezése hozza a legtöbb hasznot, mégpedig a bázisteremtés formájában.
Az ötletgazda, az olasz Rita Grande, a korábbi esztendők jeles WTA teniszezője szerette volna népszerűsíteni sportágát, amikor a viadalt több mint 10 éve megálmodta és életre hívta. A nagy sikerre való tekintettel bővítették a sorozatot nemzetközire. Az idén már 13 ország csatlakozott a programhoz, s szerte Európában összesen 172 versenyt rendeznek az ifjú korosztályok számára.
A magyar szövetség is kapva kapott a lehetőségen, hiszen a hat hazai állomás tökéletesen illeszkedik az MTSZ utánpótlásprogramjához, s annak bázisteremtő törekvéseihez. A finálés résztvevők utazását ugyan állnia kellett, ám az ellátásról a rendezők gondoskodtak.