search
Bíró André és Tóth Csongor

Sérülésekkel, nagy csatákkal és új bajnokokkal tarkított hétvége áll a Magyar Padel Szövetség háta mögött, amely most rendezte meg a IV. Országos Bajnokságot.

Három versenyszámban összesen 30 páros mérte össze a tudását.

A vadaskerti Premier Padel Club pályái adtak otthont a versenynek.

(tenisz-palya.hu/MTSZ) * A padel továbbra is a legdinamikusabban fejlődő ütősportok egyike a világon és itthon is: a kezdeti három pálya után már 23 pálya épült országszerte és még ennyi folyamatban van.

Az őszi hétvégén megrendezett vadaskerti tornán, a Premier Padel pályáin a férfiak mezőnyében Tóth Csongor, Bíró André páros az évközi versenyeken nagyot menetelő, első kiemelt Barátosi Levente, Pákay Péter duót állította meg és nyerték meg a magyar bajnoki címet. A 6:3, 6:1 arányú győzelmük azt jelenti, hogy ez már második országos bajnoki címük együtt. Bronzérmet nyert a tehetséges, fiatal Urvölgyi Marci, Schmidt Bohn Zsombor páros, evvel is mutatva, hogy az utánpótlásnak komoly szerepe lesz a következő években. Ők játék nélkül győzedelmeskedtek a Weidinger Gergő, Borsos Gábor páros ellen, ahol az előbbi sérülés miatt kénytelen volt feladni először az elődöntőt, majd a bronzmeccset is.

Vegyes párosban is a fenti sérülés határozta meg a döntőt, hiszen - a döntőhöz vezető úton nagy meccseket nyerő fiatalok -, Dankó Dorian és Juhász Pálma játék nélkül szerezték meg a vegyes páros bajnoki címet a Weidinger Gergő, Bevíz Dóra páros ellen, akik kénytelenek voltak feladni a meccset. Harmadik helyen a bronzérmet a Borbély Rita, Tóth Csongor páros nyerte 6:3, 6:4 arányban legyőzve az Erdélyi Mónika, Török András duót.

urvolgyi is haddad 2021urvolgyi is haddad 2021Ketten az ifjú generációból: Urvölgyi Marcell és Noa Haddad

A női versenyen most először nyert együtt Erdélyi Mónika és Kovács Anikó. Kovács már korábban nyert bajnoki címet más párral az oldalán, de most együtt is sikerült behúzniuk az aranyat a Noa Haddad, Borbély Rita páros elleni 6:3, 7:6 jóvoltából. A bronzérmet idén Juhász Pálma és Szerencsés Eszter nyerte.

erdelyi kovacs 2021erdelyi kovacs 2021Erdélyi Mónika és Kovács Anikó

A szervezők közlése szerint a bajnokok elnyerték a jogot, hogy a soron következő Európa-bajnokságon indulhassanak, hiszen a szövetség a versenyzők nevezési díját és utazási költségeit is támogatja.

A hazai válogatott egyébként is jól teljesít a nemzetközi versenyeken hiszen nemrég Bilbaóban jutott a férfi és a női válogatott is a legjobb nyolc csapat közé.