search
A 35+ férfi páros eredményhirdetése, balról a győztes duó, Wacha Gergely és Király Zsolt

A Petőfi Sportkör jubileumi veterán tenisztornájára rekord számú nevező érkezett.

Az 50. Szent István Kupa küzdelmeit immár nem csupán a szép környezetben levő Kiserdő pályáin rendezték, hanem besegített a Forrás Club is.

Százhatvanöt szenior küzdött a helyezésekért.

(tenisz-palya.hu/MTSZ) * Balatonfüreden 50. alkalommal rendezte meg a Petőfi Sport Kör a hagyományos augusztus végi Szent István kupa szenior teniszversenyt.

Barbarics Tamás versenybíró összegezte az ünnepi esemény részleteit:

- A tavalyi évhez hasonlóan már nemzetközi verseny megrendezését terveztük, de sajnos a nagy keszthelyi verseny időpont-változtatása miatt ennek nem volt realitása, így hagyományos magyar viadalként került lebonyolításra, I. kategóriás versenyként. A legutóbbi esztendő jelentős létszámemelkedése után komoly szintlépés következett be, hiszen az előző évi mintegy 30 százalékos bővülése után idén a tavalyi létszámot is újabb egyharmados létszámnövekedéssel zártuk, ezzel a a füredi torna a hazai nemzetközi versenyek után a legnagyobb létszámmal büszkélkedhet, 165 teniszező lépett pályára egy, vagy két versenyszámban, 161 mérkőzésen. A nagy létszám miatt a versenyszámok lebonyolítása már nem csak a Kiserdőben található pályákon, hanem a Forrás klub két pályáján is zajlott. Az összes versenyszámban lehetőség nyílt arra, hogy két szettes mérkőzéseken viaskodjanak a szereplők, bár a párosok esetében csak rövidített játszmákkal. A verseny maximálisan alkalmas arra, hogy nemzetközi szintre lépjen, a külföldi szereplők tovább színesíthetik a versenyt.

Az 55-ös kategóriában sok volt a szuper tiebreak, az elődöntőben Prágai Sándor 2:6, 6:0, 10-3-ra nyert a hajdúszoboszlói Cseke Csaba ellen, aztán a döntőben újabb maratoni csatát vívott, ám ott Sákovics Péter 4:6, 6:2, 10-5-re győzött ellene. Nagy csatát hozott a 40+ női párosok fináléja is, ahol a Kokovai Marianna, Péczely Éva duó 3:5, 4:2, 10-7-re diadalmaskodott a Bágyi Kinga, Sápi Zsófia kettős ellen. A leghosszabb partit viszont a férfi 65+ kategória elődöntője hozta, ahol Balog Ferenc 6:7(5), 7:6(5), 10-8-ra győzött a 2. kiemelt Rakonczay Tibor ellen. Vegyes párosban a 60-as kategória aranymeccsén maratoni szupetriebreak döntött (13-11) a Nádori Katalin, Fehérváry Sándor duó javára a Faragó Judit, Almai János kettős ellen.

Férfiak
30+: 1. Kollár Péter, 2. Kollár László, 3. Varga Péter
40+: 1. Kisszőlősi Krisztián, 2. Bodó Péter, 3. Papp Jenő és Thékes István
45+: 1. Halászy Tamás, 2. Walter Péter, 3. Fazekas Péter és Szatmári Árpád
50+: 1. Szabó Miklós, 2. Erdei Csaba, 3. Szépvölgyi János és Csizy Dezső
55+: 1. Sákovics Péter, 2. Prágai Sándor, 3. Dobosi Csaba és Cseke Csaba
60+: 1. Szekrényes Zsolt, 2. Amberger Árpád, 3. Földházi István és Márton Kálmán
65+: 1. Kovács Károly, 2. Balog Ferenc, 3. Erdei Ferenc és Rakonczay Tibor.
70+: 1. Dürgő György, 2. Mészáros László, 3. Szabó József és Hertel Imre
75+: 1. Lelkesi József, 2. Bakonyi Levente, 3. Homródi Péter és Varannai Csaba

Férfi páros
35+: 1. Király Zsolt, Wacha Gergely, 2. Kisszőlősi Krisztián, Szántó András, 3. Knipl Zoltán, Varga Zoltán és Cserny Ákos, Szilvási György
45+: 1. Muharos Péter, Szabó Miklós, 2. Fazekas Péter, Szabó Péter, 3. Cseke Csaba, Ebert Tamás és Theisz József, Walter Péter
55+: 1. Amberger Árpád, Sákovics Péter, 2. Márton Kálmán, Szekrényes Zsolt, 3. Károlyi Tibor, Kelemen László és Kostyál Gyula, Nagy Ferenc
65+: 1. Kovács Károly, Rakonczay Tibor, 2. Erdei Ferenc, Fülöp László, 3. Horváth Zoltán, Perényi Szilárd és Baranyás Zoltán, Horváth Zoltán
70+: 1. Almai János, Holló János, 2. Bakonyi Levente, Mészáros László, 3. Farkas Balázs, Molnár András és Lelkesi József, Szentkirályi István

kanizsa copykanizsa copyA kanizsai Walter Péter (Energia Szabadidősport Klub) egyesben ezüstöt, párosban a pécsi Theisz József társaként bronzot nyert