search
Babos Tímea és Kristina Mladenovic ezúttal a döntő kapujáig jutott el a Grand Slam-tornán

Wimbledonban párosban szerepeltek jól a magyarok. A nagyok között Babos Timi, a junioroknál Tóth Amarissa Kiara (Mimi) ért el dicséretes eredményt.

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic női páros kiélezett harc után kikapott az elődöntőben.A junioroknál a mindössze 16 éves Tóth Amarissa Kiara és a japán Kozaki duója a negyeddöntőben búcsúzott.

Férfi egyesben Djkokovics-Federer finálé lesz vasárnap.

Tóth Amarissa Kiara és Funa Kozaki a Kudermetova és Morlet alkotta orosz, francia párostól kapott ki szoros csatában, 7:6, 6:4-re.

A férfiaknál Roger Federer négy szettben, 7:6(3), 1:6, 6:3, 6:4-re legyőzte Rafael Nadalt a wimbledoni tenisztorna elődöntőjében, ezzel 12-szer jutott döntőbe a tornán. Federer ellenfele a vasárnapi fináléban a világelső Novak Djokovics lesz. A szerb klasszis a másik elődöntőben 6:2, 4:6, 6:3, 6:2-ra bizonyult jobbnak a 23. helyen kiemelt spanyol Roberto Bautista Agut elleni összecsapáson.

A női párosverseny pénteki elődöntőjében az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó két szettben kikapott a harmadikként rangsorolt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh kettőstől.

Az első szett rendkívül szorosan alakult, Babos és társa remekül adogatott, az ellenfél szervajátékának elnyerésére viszont nem volt esélye, így rövidítésre volt szükség, amelyben a tajvani, cseh duó bizonyult jobbnak.

A második felvonás legelején a kevesebbet hibázó Hszie és Strycova rögtön brékelni tudott, majd 5:3-as állásnál két meccslabdájuk volt, ezeket még nem tudták kihasználni, ám a következő játék végén lezárták a mérkőzést. Babosék egyszer sem tudták elvenni riválisuk adogatását az 1 óra 28 perces mérkőzésen.

"Sajnálom ezt a mérkőzést. Az ellenfelünk nagyon jól játszott, megérdemelten jutott a döntőbe. Arra igazából nincs mentség, hogy nem jutottunk el bréklabdáig" - nyilatkozta honlapján Babos. Hozzátette, összességében jó füvespályás szezont zárt, és véleménye szerint ismét jó úton halad. Most néhány napos pihenőt tart, ezért lemondta a korábban tervezett salakos versenyeket.

"Korábban kiutazom majd a tengerentúlra, ott készülök Michael Joyce edzővel. San Joséban kezdem majd a keménypályás időszakot" - mondta Babos.

Női páros, elődöntő:
Hszie Szu-vej, Barbora Strycova (tajvani, cseh, 3.) - Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 7:6(5), 6:4