search
Nagy Péter és Borsos Gábor hat tornagyőzelmet párosozott össze - Fotó: MTSZ

Az utóbbi négy év mindegyikében kilencvennél több tornagyőzelmet ünnepelhettek a magyar játékosok.

A most zárult 2018-as versenyévadban 97 elsőségig jutottak versenyzőink. Kérdés tehát: 2019-ben sikerül-e átlépni a százas határt?

Nagyszerű, sikerekben gazdag esztendőn van túl a magyar tenisz nemzetközi viszonylatban - a huntennis.hu pontos statisztikája sorra veszi a győzelmeket.

Babos Timi Grand Slam-győztes lett Ausztráliában, megvédte páros világbajnoki címét Szingapúrban, és heteken át világelsőként vezette a párosban elért eredmények alapján készült WTA rangsort. Fucsovics Marci történelmi sikert ért el Genfban: 1982 után nyert magyar teniszező ismét ATP tornát, a világrangsort a 36. helyen zárta.

A 2018-as évben 46 magyar teniszező volt érdekelt a különböző korosztályok összesen 97 magyar vonatkozású nemzetközi tornagyőzelmében. A huntennis.hu összeállítása utal arra is, hogy már sorozatban negyedik éve vagyunk kilencven tornagyőzelem felett.

Junior játékosaink 52 alkalommal emelhették a magasba a trófeákat, míg a profiknak ez 37-szer sikerült, strandteniszezőink hétszer diadalmaskodtak, míg kerekesszékes játékosaink egy tornagyőzelmet szereztek.

Versenyszámok tekintetében párosban 61, egyéni versenyen 36 alkalommal diadalmaskodtak a magyarok, míg a nemek csatáját a hölgyek nyertek 54-43 arányban.

A legtöbb tornagyőzelmet idén Nagy Adrienn szerezte, ő hétszer (2 egyéni, 5 páros) volt tornagyőztes az ITF junior versenysorozatában. Borsos Gábor, Nagy Péter és Vörös Máté 6-6 páros tornagyőzelemmel büszkélkedhetett, a dobogóra pedig még az egyéniben hasító Valkusz Máté (mind egyéni), Tóth Amarissa Kiara (3 egyéni, 2 páros) és Kovács Anikó (strandtenisz páros) fért fel 5-5 elsőséggel.

Egyéniben Valkusz Máté volt a legeredményesebb, ő 2015 óta először nyert versenyt és úgy belejött, hogy ötig meg sem állt, Tóth Amarissa és Sallay Péter 3-3, míg Balázs Attila, Kalocsai Péter, Molnár Kitti, Dankó Vanessza és Fajta Péter 2-2 egyéni tornagyőzelmet ünnepelhetett.

Párosban Nagy Péter és Borsos Gábor hatszor nyert, a második helyen Nagy Adrienn, Vörös Máté és Kovács Anikó áll a maga 5 győzelmével, utánuk pedig pedig Bondár Anna, Kovács Zsuzsa (strandtenisz) és Kéki Márk végzett 3-3 győzelemmel.

Legtöbb tornagyőzelem: Nagy Adrienn (7)
Legtöbb egyéni tornagyőzelem: Valkusz Máté (5)
Legtöbb páros tornagyőzelem: Nagy Péter, Borsos Gábor (6)
Legtöbb junior fiú tornagyőzelem: Vörös Máté (6)
Legtöbb junior lány tornagyőzelem: Nagy Adrienn (7)
Legtöbb profi férfi tornagyőzelem: Nagy Péter (7)
Legtöbb profi női tornagyőzelem: Bondár Anna (4)

7 tornagyőzelem: Nagy Adrienn
6 tornagyőzelem: Borsos Gábor, Nagy Péter, Vörös Máté
5 tornagyőzelem: Valkusz Máté, Tóth Amarissa, Kovács Anikó
4 tornagyőzelem: Balázs Attila, Bondár Anna, Sallay Péter
3 tornagyőzelem: Babos Tímea, Jani Réka, Kalocsai Péter, Kovács Zsuzsa, Jánosi Luca, Kéki Márk, Makk Péter, Molnár Kitti, Dankó Vanessza, Velcz Zsombor
2 tornagyőzelem: Stollár Fanny, Bukta Ágnes, Erdélyi Mónika, Gódor Norbert, Keresztes Paloma, Hornung Iván, Fajta Péter
1 tornagyőzelem: Zádori Réka, Lukács Vanda, Boros Attila, Gécsek Fanni, Szabanin Natália, Petrova Anasztázia, Kovács Zita, Fucsovics Márton, Dávid Cintia, Wiandt Viktória, Varga Viktória, Gálfi Dalma, Borsos Réka, Matkó Réka, Udvardy Luca, Haunold Máté, Jani Réka, Baranyai Dóra, Farkas László