search

Élete első ötjátszmás mérkőzésén, a magyar-cseh Davis Kupa-találkozó nyitányán Piros Zsombor (ATP 419.) négy és fél órás csatában legyőzte a a vendégek éljátékosát, Jiri Veselyt (91.).

Néhány héttel 19. születésnapja előtt csodálatos mérkőzésen diadalmaskodott: a 3:6, 6:4, 4:6, 7:6(3) 7:5 azt jelenti, hogy a magyar csapat 1-0-ra vezet a második mérkőzés előtt. A nap második összecsapásán Lukas Rosol 6:1, 6:2, 6:4-re nyert Valkusz  Máté ellen.

Nem ez volt Piros bemutatkozása a nemzeti csapatban, hiszen februárban Belgiumban a hazaiak 3-1-es vezetésénél a tét nélküli ötödik összecsapáson kétszettes győzelemmel debütált, most azonban igencsak rangos ellenfél várt rá az igencsak fontos nyitómeccsen.

A válogatottságot lemondó Fucsovics Márton és a sérült Balázs Attila hiányában immár a csapat 2. számú játékosaként a vendégek legjobbja, a Top-100-as Jiri Vesely várt rá a Lurdy Ház parkolójában felállított salakpályán.

Zsomi nem ijedt meg - sem az ellenféltől, sem a feladattól. Kétszer is szetthátrányból egyenlített, így döntő játszmára vitte a meccset. Ez volt élete első ötjátszmás mérkőzése, míg a tapasztalt Vesely már a tizedik maratoni csatát jegyezhette karrierje során.

Fantasztikus, hogy honnan merített erőt a magyar fiú, aki hátrányaiból talpra állt, s noha a harmadik szett után még ápolni is kellett a vádliját, nem csupán egyenlített, hanem a döntő játszmában 1:4-ről talpra tudott állni. Utolsó erőtartalékait felhasználva nagyszerű pontokat nyert meg. Előbb 4:5-nél hozta saját szerváját, aztán breaket harcolt ki, s 4 óra 23 percnyi thriller után megnyerve saját adogatójátékát győztesként vonult kezet fogni cseh vetélytársával.

A péntek este következő összecsapásán Valkusz Máté (271.) játszott Lukás Rosoll (185.) ellen.

A 20 éves Valkusz karrierje első Davis Kupa meccsén lépett pályára a korábbi Top30-as, s pályafutása során számos nagy skalpot begyűjtő cseh vitéz ellen. A 33 éves Rosol - aki 26. is volt az ATP-rangsorban - viszonylag könnyedén 6:1, 6:2, 6:4-es győzelmet aratott, így a magyar-cseh párharc 1-1-re áll a szombaton 16 órakor kezdődő párosmeccs előtt.

A nevezések szerint Nagy Péter és Borsos Gábor száll szembe Adam Pavlasekkel és Roman Jebavyval, de a szabályok szerint egy órával a mérkőzés kezdete előtt még lehet változtatni az összeállításon.