search
A vegyespáros magyar bajnokság dobogósai

Gödöllőn, a Szent István Egyetemi Tenisz Klub Szentgyörgyi Albert utcai telepén rendezték meg a strandteniszezők 2018. évi magyar bajnokságát.

Szombaton még nyári idő volt, vasárnap néhol szitáló, néhol szakadó eső, hűvös idő nehezítette az ob második napján pályára lépők dolgát.

A 100 ezer forint összdíjazású női és férfi párosban a mostoha időjárási körülmények ellenére összesen 15 duó állt rajthoz.

Kovács Zsuzsa, a magyar ranglista második helyezettje női párosban és vegyespárosban is győzött a strandtenisz országos bajnokságon, Gödöllőn. Előbbiben ikertestvérével, Kovács Anikóval nyert, vegyespárosban pedig Bor Péter partnereként.

A férfiaknál az Endrődy Máté, Torják Zoltán duó bizonyult a legjobbnak. A tavalyi döntős kettős egy lépcsőfokot feljebb lépett, hiszen az idén elhódította a trófeát, az aranymeccsen a Dundler József, Kaliszky András párost felülmúlva, míg a bronzérmet a Bor Péter, Zsembery Tamás  páros szerezte meg.

A vegyes párosban az idei bajnok a Kovács Zsuzsanna, Bor Péter duó lett, miután a döntőben 7:5, 6:1-re legyőzték a Kaszó Zsófia, Gódor Norbert kettőst. A bronzérmet a Szabó-Józsa Katalin, Kovács Árpád kettős szerezte meg, a negyedik helyen Szabó Lilla és Dárday Zoltán párosa végzett.

A párosok B-kategóriájának igen népes (18 induló egység) küzdelmeit Dárday Zoltán és Pintér Gergő nyerte, a döntőben legyőzve a Herczeg Domonkos,  Somogyi Domonkos kettőst. A bronzérmet a Kovács Zsuzsanna, Pápai Emőke páros szerezte meg.

A gyerek kategóriában Szabó Lilla és Major Áron nyerte az országos bajnokságot, a 2. helyen a Kiss Kevin Gergő, Osváth Csaba, a 3.-on pedig Nagy Kornél és Katona Benedek végzett, mögöttük pedig a Bor-Fejérváry Péter, Velican Bendegúz kettős zárt.