search
Az argentin Nadia Podoroska és Jani Réka párosa nyert Hódmezővásárhelyen

Mindkét kelet-magyarországi profi versenyen volt magyar szereplője a döntőknek.

Valkusz Máté a gyulai 25 ezer dolláros torna fináléjában készült Porec és a két zalaegerszegi viadal megnyerése után az újabb győzelemre, Jani Réka pedig a hódmezővásárhelyi 60 ezer dolláros versenyen párosban léphetett pályára a zárómeccsen.

Nem sikerült megőriznie idei makulátlan döntőbeli mérlegét Valkusz Máténak (461.) - sérülés miatt a második szett elején visszalépett -, Jani Réka viszont karrierje legrangosabb tornagyőzelmét ünnepelhette.

A Gyulán rendezett 25 ezer dolláros tornán a 6. kiemelt magyar teniszező eddigi profi karrierje legnagyobb tornagyőzelmére készült a 2. kiemelt osztrák Lenny Hampel (417.) ellen, de a nagyon izgalmas első szett elvesztését követően a másodikban már a teste nem tudta kiszolgálni a játékát.

Máté 6:7(4) 0:3-nál feladta a döntőt, így az osztrák idei első tornagyőzelmét ünnepelhette hazánkban.

Marozsán Fábián a szerb Rakic legyőzésével újabb ATP pontokat szerzett, majd a 16 között a későbbi győztes, a 2. kiemelt osztrák Hampel ellenében búcsúzott, Nagy Péter 6:2, 7:5-re verte Piros Zsombort, de neki is a második kör jelentette a végállomást, Valkusz Máté pedig 6:4, 6:0-lal vágott vissza Szintai Dávidnak a pár hete Balatonalmádiban elszenvedett vereségért.  Máté ezt követően 6:1, 6:2-re nyert a román Frunza ellen, majd a cseh Koprivát 6:4, 6:1-re verte, a négy között pedig a holland Van Rijthoven ellen győzött 3:6, 6:4, 6:3-ra és bejutott a döntőbe. Idei harmadik tornagyőzelmét azonban nem sikerült megszereznie, a fináléban Hampel ellen az első szett elvesztése után görcsök miatt 6:7, 0:3-nál feladta a meccset.

Párosban a Kéki Márk, Marozsán Fábián duó az első körben az 1. kiemelteket verte, majd egészen az elődöntőig jutott, akárcsak a Balla Péter, Madarász Gergely kettős is.

A profi sorozat folytatódik a héten Budapesten folytatódik, ahol a Europe Tennis Centerben szintén 25 ezer dolláros férfi torna zajlik.

A hölgyek Hódmezővásárhelyen egy 60 ezer dolláros viadallal zárták tavaszi sorozatukat. Egyéniben Udvardy Panna (422.) és Jani Réka (428.) a legjobb 16 között búcsúzott - a tornát az 1. kiemelt kolumbiai Duque-Marino (WTA 112.) nyerte a román Irina Bara (175.) legyőzésével.

Párosban viszont magyar sikernek örülhettünk, hiszen Bukta Ágnes a német Anna Zaja oldalán elődöntős volt, Jani Réka pedig az argentin Nadia Podoroska társaként küzdelmes meccsek sorozatán túllépve a döntőben is megőrizte veretlenségét, s a 2. kiemelt Kovinic, Stojanovic (montenegrói, szerb) duó 6:4, 6:4 arányú legyőzésével az első helyen végzett.

Rékának ez idei második páros tornagyőzelme volt, karrierje során pedig már a 26., de köztük a hódmezővásárhelyi 60 ezer dolláros elsőség a legrangosabb diadal.