search
Bukta Ágnes
Bukta Ágnes

Rajtvereséget szenvedett a magyar főtáblások zöme a 25 ezer dolláros balatonboglári versenyen.

A hat egyéni próbálkozó közül csak Bukta Ágnes maradt talpon.

Szerdán az egyéni második forduló meccseivel és a párostorna negyeddöntőivel folytatódik a Balaton-parti viadal.

Az egyaránt szabadkártyás Zádori Réka és Gécsek Fanni veresége, ha nem is volt kalkulálható, de nem tartozott a torna keddi nyitónapjának nagy meglepetései közé. Zádori mindössze egy játkot nyert orosz vetélytársával szemben, s gyorsan búcsúzott. Gécsek jóval nagyobb csatát vívott, becsülettel küzdött is, ám a brazil Pereira 6:2, 6:4-es sikerrel lépett a legjobb 16 közé.

A többi magyar a center játéktérnek feldíszített 2-es pályán szerepelt: kora reggeltől késő estig látnivalót kínálva a hazai játékosokra kíváncsi nézőknek. Izgalmat, hosszú küzdelmet hozott is mindegyuik meccs, ám hiába reménykedtünk, egymást követték a vesztes partik.

Elsőként a szabadkártyás Nagy Adrienn lépett pályára, aki a szlovákiai Pöstyénben a hét végén G2-kategóriás ITF junior torna döntőjében diadalmaskodott. Úgy tűnt, ez a sikersorozat folytatódik a Bogláron is, hiszen az ifjú magyar behúzta az első szettet - ám aztán egyenlített, s a meccsnyerést hozó harmadik játszmát is győzelemmel zárta a selejtezőből feljutott lett Vismane (3:6, 6:1, 6:3).

Következett az 5. kiemelt Gálfi Dalma és a német Gerlach összecsapása, melyen 2 óra 13 percen át küzdöttek egymással, s noha Dalma ledolgozta szetthátrányát, a döntős játszmában a német diadalmaskodott, s nyert 6:3, 4:6, 6:2-re.

A következő magyar-német összecsapás is vendéggyőzelemmel zárult: csaknem ugyanolyan hosszú meccsen, mint az előző derbi, ezúttal a 8. kiemelt Hobgarski 4:6, 6:2, 6:2-re nyert Bondár Anna ellen.

A nap második leghosszabb mérkőzését, s egyben egyetlen magyar győzelmét Bukta Ági vívta, aki 2 óra 29 percig csatázott a selejtezős német Rueffer ellen, s az elveszített első játszma után drámai ütésváltásokban a tie-break során egyenlített, majd a korábbiakhoz képest könnyedén hozta a döntő játszmát, így este fél nyolc után öt perccel 3:6, 7:6(6), 6:1-es győzelemmel vonulhatott pihenni.

Szerdán Bukta a legjobb nyolc közé jutásért a német Hogbarski ellen mérkőzik 11 órakor, s valamikor koraeste Gálfi Dalma társaként párosban is pályára lép - az 1. kiemelt magyar duó az osztrák Trickovic testvérek ellen mérkőzik az elődöntő jogáért. Hasonló helyzetben van a Bondár, Serban (román, 4.) duó, valamint a Fárbás, Földeák kettős (utóbbiak a Horváth, Zádori honfitárs páros búcsúztatták 2:6, 6:3, 10-8-as csatában).