search
A tallinni Fed Kupán szereplő magyar küldöttség

A rossz kezdés (1-2 a svédek ellen) után két győzelemmel folytatta csoportmeccseit Tallinnban a magyar női Fed Kupa válogatott.

A szlovének elleni 2-1 után pénteken a horvátokat  drámai összecsapáson, mindkét egyéni találkozón meccslabdákat hárítva 3-0-ra verték lányaink, így jöhet az elődöntő!

Szombaton a magyar származású Konta Johannával felálló britek ellen szerepel csapatunk a legjobb négy között.

A magyar női teniszválogatott 3-0-ra nyert a horvát csapat ellen pénteken a Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjában, a tallinni torna harmadik fordulójában, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A két nyertes szingli után a tét nélküli párosban csak öt gémet játszottak, a horvátok feladták a találkozót.

A magyar csapatban Gálfi Dalma (265. a világranglistán) kezdett Lea Boskovic (763.) ellen. Az első szettet megnyerte, bő egy óra után viszont egyenlő volt az állás. A fordulatos döntő játszmában Gálfi mérkőzéslabdát is hárítva győzött.

A második egyesben Stollár Fanny (209.) ellenfele a hazánkban is sok versenyen szerepelt Tena Lukas (320.) volt. A 19 éves magyar játékos honfitársához hasonlóan egy könnyen megnyert első szettet követően kényszerült döntő felvonásra. A harmadik játékrészben Bol szigetén élő Lukas kétszer szerválhatott a győzelemért, egyszer meccslabdáig is eljutott, ám Stollár is fordított, ezzel megnyerte a csapatnak a párharcot és a csoportelsőséget is kiharcolta.

A tét nélküli párosra Jani Réka Luca és Bondár Anna állt ki Lukas és Darija Jurak ellen, s 3:2-es magyar vezetésnél az ellenfél visszalépett.

A magyar válogatott szerdán 2-1-re kikapott a svédektől, csütörtökön pedig 2-1-re verte a szlovéneket. Juhász Gábor kapitány együttese így 2/1-es mérleggel végzett a C csoport élén, és az elődöntőben a B csoportban első - a magyar származású Johanna Kontával felálló - britekkel mérkőzik szombaton.

A magyar csapat így az Euro-Afrikai Zóna I-es csoportjának első négy helyezettje között végez, amire 2003 óta nem volt példa - akkor Czink Melinda, Mandula Petra és Gubacsi Zsófia triója a csoportmeccsek után az elődöntőben az ukránokat is legyőzve feljutott a Világcsoport-rájátszásába.

Ahhoz, hogy ez most is sikerüljön, szombaton a brit csapat ellen kell bravúrt bemutatniuk a mieinknek. Az ellenfélnél várhatóan Johanna Konta (WTA 11.) és Heather Watson (74.) játssza majd az egyéni mérkőzéseket.