search
Andrea Hlavackova és Babos Tímea a világbajnoki trófeával

Sporttörténelmi sikert ért el Babos Tímea. A WTA évzáró Masters-tornáján, a szingapúri világbajnokságon a cseh Andrea Hlavackova társaként az első helyen végzett.

Évtizedekkel ezelőtt Taróczy Balázs és a svájci Heinz Günthardt duója háromszor volt a WCT világbajnoka (1982, 83 és 86), ám a női szakágban magyar teniszező még nem tudott ilyen magasra jutni.

Temesvári Andrea 1984-ben és 1985-ben egyesben, míg Babos 2015-ben és tavaly párosban játszhatott a négy közé jutásért a WTA-világbajnokságon. Ez akkor egyiküknek sem sikerült, ami azt jelenti, hogy az idén Babos volt az első magyar a női vébé elődöntőjében, majd ennélfogva a fináléban is.

A szingapúri tornán a 3. helyen kiemelt magyar, cseh kettős az elődöntőben a világelső Martina Hingis, Csan Jung-dzsan svájci, tajvani duót búcsúztatta. Az idén négy tornán győztes Bertens, Larsson (holland, svéd) duó volt az ellenfelük a szombati fináléban.

Ebben az évben Babosék már találkoztak Bertensékkel, és a madridi negyeddöntőben ők bizonyultak jobbnak. Ami az erőviszonyokat illeti, a harmadik vébéjén szereplő Babos párosban 15, Hlavackova 24 (közte két Grand Slam-) tornagyőzelemnél tartott, a túloldalon Bertens 9-szer, Larsson pedig 12-szer ünnepelhetett.

A 2017-es WTA-fináléban az első szettben a hálónál a magyar, cseh duó dolgozott eredményesebben, míg az ellenfél inkább hátulról próbálta befejezni a labdameneteket. Sikerrel, s szettelőnybe is kerültek a vetélytársak 37 perc elteltével.

A folytatásban a fantasztikusakat mentő Babos 5:4-nél könnyedén kiadogatta a játszmát, így 1 óra 20 percnél jöhetett a tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés.

Ebben Timiék 4-0, majd 7-3-as előnyre tettek szert, elsősorban Hlavackova kiváló röptéinek köszönhetően, s innen már magabiztosan őrizték előnyüket, s végül 1 óra 31 perc alatt megnyerték a döntőt.

"A sírból hoztuk vissza a meccset, nagyon elégedett vagyok a játékunkkal. A szuper tie-breakben is megmutattuk, hogy milyen jók voltunk az egész évben" - mondta a közvetlenül a meccs után adott nyilatkozatában a magyar játékos, hozzátéve, alig várja, hogy a magasba emelhesse a Martina Navratilova Kupát, amelyet aztán a névadó csehszlovák-amerikai sztártól vehetett át.

Ünnepi beszédében később Babos kiemelte, hogy az ellenfél kiválóan játszott a mérkőzés elején, és a legjobbukat kellett nyújtaniuk ahhoz, hogy legyőzzék Bertenséket.

"Köszönöm az edzőmnek és a családomnak is, és remélem, jövőre is itt leszek" - tette hozzá a magyar teniszező.

Babosnak 2015-ben egy győzelem és két vereség volt a mérlege a vb-csoportkörben a francia Kristina Mladenovic oldalán, míg tavaly a negyeddöntőben búcsúzott a kazah Jaroszlava Svedovával. Idén újra egyenes kieséses rendszerben bonyolították le a párosversenyt Szingapúrban.

WTA páros világbajnoki döntő:
Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 3.) Kiki Bertens, Johanna Larsson (holland, svéd) 4:6, 6:4, 10-5