search
Remek formában teniszezett Fucsovics Márton - Fotó: Facebook

Fucsovics Márton háromjátszmás, több mint háromórás mérkőzésen, nagy küzdelemben maradt alul a világranglistán 4. helyezett Marin Cilic elleni negyeddöntős mérkőzésen.

Az 1,8 millió euró (554 millió forint) összdíjazású keménypályás bázeli férfi tenisztorna péntek esti mérkőzésén a selejtezőből feljutott magyar éljátékos közel állt ahhoz, hogy óriási bravúrt végrehajtva folytassa főtáblás menetelését, s legyőzze a címvédőt, a korábbi US Open-bajnokot.

Nem túlzás:  időnként az őrületbe kergette neves ellenfelét.

A jövő héten már nem a százas határon, hanem azon jóval belül, valahol az ATP világrangsor 90. helye környékén lesz a nagyszerű formában játszó Marci.

Az ATP rangsorban a legjobb száz közé került Marci az egyes játékokban ellenfele adogatásánál többször is vezetett két ponttal, de a horvát mindig visszakapszkodott, így 49 percnyi csatában break nélkül jutottak el a rövidítésig. Cilic előbb 4-1-re, majd 6-3-ra elhúzott, végül pedig az első szettlabdáját értékesítette. A nyitójátszma 57 percig tartott.

A második  szett elején fordult elő először, hogy az egyik játékos bréklabdához jutott, ez Cilic volt, aki élt is a lehetőséggel. Oda-vissza ütésváltások, újabb breakek után a horvát hozta saját szerváját, ezzel 3:1-re megugrott. Élvezte a publikum a változatos, fordulatos játékot. Most Fucsó nyert zsinórban három game-t. Azután 6:5-ig minkét fél eredményesen szervált, végül Fucsovics újra elvette Cilic adogatójátékát, ezzel 58 perc alatt övé lett a második szakasz.

Lendülete a következő gémig tartott ki, majd 1:0 után négyet elveszített. Ebben a szakaszban több volt játékában a bizonytalanság, fáradtnak is tűnt, de mint kiderült, maradt még tartaléka. 1:4-ről feljött 3:4-re, majd egy újabb brékkel 5:5-nél egyenlített, azután a saját adogatójátékát is megnyerte. Hajszálnyi közelségbe került a nagy bravúr. A hátrányba került Cilic egyenlíteni tudott, a rövidítésben pedig nagyon koncentráltan teniszezett, és ötpontos előnyre tett szert. A svájci közönség által támogatott Fucsovics azonban sorozatban hárította a meccslabdákat - s miután váratlanul egy éji bogár kezdett el röpdösni körülötte, s emiatt kétszer is állt a játék pár másodpercig -, újra erőre kapott, és 4-6-ig felzárkózott. Végül Cilic a negyedik mérkőzéslabdáját már értékesítette. Az utolsó szett 1 óra 10 percig, a mérkőzés pedig 3 óra 5 percig tartott.

Fucsó a nagyszerű mérkőzésen "eltüntette" a 96 helynyi ranglistakülönbséget, s nagyon közel állt a hatalmas bravúrhoz, a US Open 2014-es bajnokának legyőzéséhez.

Cilic (horvát, 2.)-Fucsovics 7:6(3), 5:7, 7:6 (4)