search
Cseresznyés Máté

Az idényzáró korosztályos viadalon, a Mesterversenyen a jól szereplők komoly támogatást teniszezhettek össze: a dobogósok 75-400 ezer forint közötti összegnyi segítséget kaptak jövő évi versenyzésükhöz.

A siófoki Cseresznyés Máté okozta a torna legnagyobb meglepetését: a 16 évesek ranglistáján 14. helyen álló fiatalember a torna 1., 2. és 4. kiemeltjét is legyőzve szerezte meg a mesteri címet.

A Nemzeti Edzés Központ sátraiban rendezett tornán több, mint 5 millió forintnyi támogatás talált gazdára.

Fiúk

Az U12-es korosztálynál a szettveszteség nélkül diadalmaskodó Halmos Kornél (Pasaréti TK) bizonyult a legjobbnak, miután Eisenkolb Mátét (7:5, 6:0), Kovács Vilmost (6:3, 6:1), Pálfi Zoltánt (6:4, 6:3), majd a döntőben Márki Marcellt (6:1, 6:4) is legyőzte.

Az F14-ben a ranglistavezető Kalocsai Péter (Tenisz Műhely) dolgát többen is megnehezítették, ám végül érvényesült a papírforma. Sohajda Viktor (Római TA) és Szombathelyi Benedek (Game) ellen két szettben nyert, utána azonban Sztasák Jonatán (Pasarét TK) ellen már döntő szettben bizonyult jobbnak, (6:2 3:6 6:0), miként a döntőben pedig a 2. kiemelt Kincses Kristóf (Pécs 2000) ellen szetthátrányból kellett fordítania. Végül a győzelmet nem engedte ki a kezéből 5:7, 6:2, 6:0-ra győzedelmeskedett.

Az F16-ban a siófoki Cseresznyés Máté nagy meglepetést okozott: a 14. helyen álló játékos ugyanis az 1., a 2. és a 4. kiemeltet is legyőzte. Az első körben nem hullajtott gémet Bogdán Bálinttal (Tenisz Műhely) szemben, majd a 4. kiemelt balatonboglári Kis-Balázs Rafaelt 7:6(5), 4:6, 6:3-ra verte, az elődöntőben pedig 6:3, 6:4 arányban nyert a 2. kiemelt Dulganov Richárddal (Tenisz Műhely) szemben. A döntőben is folytatni tudta jó sorozatát, az 1. kiemelt Velcz Zsombor (Match Point) ellen 5:7, 6:1, 6:2-re tudott nyerni.

Az U18-as fiúknál Balassa Balázs (Pasarét TK) nem volt kiemelt, végső győzelme azonban nem tartozik a meglepetések közé. A csoportmérkőzések során kétszer is döntő szettben nyert, majd a döntőben a szentesi Szeri Dávidot 6:7(4), 7:5, 6:4 arányban győzte le, így mester-győzelemmel zárta junior karrierjét.

Lányok

Az U12-es korosztályban a nagy esélyes Molnár Kitti (Metro RSC) győzött, szettet sem vesztett a verseny során, a döntőben a klubtárs Varga Viktóriát verte 6:0 6:1-re. Berényi Eszter (MTK) és Eperjesi Kata (Pillangó SE) volt az elődöntős.

Az L14-ben az idei magyar bajnok Szabanin Natália (MTK) nem adott esélyt az ellenfeleknek. Az elődöntőben ugyan három játszmás meccsett vívott a PVTC-s Bartha Pannával (5:7, 7:5, 6:2), a döntőben viszont simán, 6:1, 6:2-re győzött Matkó Réka (DUSE) ellen.

L16-ban a junior Fed Kupa csapat tagja, Zádori Réka (Gellért SE, Szeged) nyert, méghozzá szettveszteség nélkül, a döntőben 6:3, 6:1-re legyőzve Jánosi Lucát (Győri AC). A 3. helyen Plasek Lilla (Liget TE) és Kovács Zita (GYAC) végzett.

Az L18-ban a hármas körmérkőzéses tornán a legalacsonyabb ranglistájú játékos, Pécsi Réka (Római TA) ünnepelhetett, miután a balatonboglári Fárbás Rékát (6:1, 6:4) és az MTK-s Földeák Katát is legyőzte (6:3, 6:7, 6:2) .

A győztesek 3-400 000, az ezüstérmesek 150-200 000, a harmadikok pedig 75-100 000 Ft támogatást nyertek.