search
Ebben a tengerparti stadionban mérkőzik szerda este a Balázs Attila

A selejtezőből főtáblára jutott magyar teniszező a legjobbak között is hasít.

A világrangsor 174. helyén álló Balázs Attila a 482 ezer eurós ATP Tour viadalon immár a második Top-100-as versenyző ellen diadalmaskodott. A kvalifikáció döntőjében az orosz Rubljevet (ATP 74.), a főtáblán a bosnyák Dzsumhurt (79.) győzte le.

S micsoda meccs volt a kedd esti összecsapás!

A rendezők most a kisebbik centerpályára tették Balázsék meccsét, ám az biztos, hogy szerda este  nyolckor már a központi stadionban lép majd pályára Ati.

A keddi játéknapon rendkívül fordulatos mérkőzésen jutott tovább.

Megnyerte az első szettet a bosnyák Davis Kupa-játékos Damir Dzsumhurral szemben, ám ezt követően sorozatban kilenc játékot veszített, vagyis ellenfele 6:0-ra hozta a második felvonást, s lendülete a döntő szettben is folytatódott.

Dzsumhur a döntő szettben 3:0-ra elhúzott, Ati ezt követően hozta szerváját, ám kisvártatva már 5:2 volt a bosnyák javára. Ekkor azonban újabb fordulópont következett: Attila kétszer elvette ellenfele adogatójátékát, miközben a sajátját háromszor is hozta, majd 6:5-ös vezetésénél az ötödik meccslabdát sikerült értékesítenie, így két óra alatt kiharcolta a továbbjutást.

A magyar teniszező következő ellenfele az elsőként rangsorolt belga David Goffin lesz. A meccset szerda este rendezik a centerpályán, a kagylóhéj-stadionban.

A 32-es tábla első négy kiemeltje (Goffin, Monfils, Fognini és Lorenzi) csak a második körben, szerdán kapcsolódik be a küzdelmekbe.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Balázs Attila - Dzumhur (bosnyák) 6:3, 0:6, 7:5; De Schepper (francia) - Paire (francia, 7.) 6:2, 4:6, 6:3; Vesely (cseh, 8.) - Gombos (szlovákiai) 6:4, 6:0; Albot (moldovai) - Zekic (szerb) 6:4, 6:0; Giannessi (olasz) - Polmans (ausztrál) 6:7(3), 6:3, 6:4; Martin (szlovák) - Isztomin (üzbég) 6:3, 6:2; Dutra Silva (brazil) -Trungelliti (argentin) 6:1, 6:2.