search
Remekül szerepel a németországi Challenger viadalon a magyar éljátékos

Az esős német időjárás miatt két egyéni mérkőzést vívott csütörtökön, s közte csak három órás pihenő jutott Fucsovics Márton számára a 127 ezer euró összdíjazású braunschweigi ATP Challenger tornán.

A világrangsor 109. helyén álló magyar éljátékos mindkét feladatát két játszmás győzelemmel tudta le, így készülhet a pénteki elődöntőre, melyet nem hamarabb, mint délután kettőkor rendeznek.

Ott sem lesz könnyű ellenfele.

A 8. kiemelt argentin Pella (99.) elleni elsőkörös bravúros sikerét követően csütörtökön az a német Cedric-Marcel Stebe (167.) volt a délelőtti ellenfele, aki hétfőn Balázs Attilát verte.

A 6:4, 6:1-es győzelmet alig három órás pihenő követte, majd jött a nap második feladata, a negyeddöntő, melyben a moldáv Davis Kupa-válogatott Radu Albot (108.) volt az ellenfél. Ezt a találkozót is viszonylag gyorsan letudta Fucsovics, hiszen 6:2, 6:2-re nyert. Ezek után érthető, hogy a harmadik etap, a páros negyeddöntő már nem volt sikeres: a Balázs, Fucsovics duó 42 perc alatt 6:3, 6:1-re kikapott a holland Arends, Middelkoop egységtől.

Pénteken az egyéni  döntőbe kerülésért az a spanyol Nicola Kuhn (507.) lesz Marci ellenfele, akit a jövő nagy tehetségének tartanak.

A 17 esztendős játékost nemrégiben itthon is láthattuk: Zamárdiban ő nyerte a 15 ezer dolláros versenyt, s aztán Párizsban döntős volt a juniorok között, Piros Zsomborral párosban pedig elhódította a Roland Garros-trófeát. Braunschweigban a selejtezőből jutott a főtáblára, s csütörtökön nagy skalpot szerzett, nyerni tudott a 4. helyen kiemelt argentin Berlocq ellen.

A másik ágon a horvát Galovic és a német Otte elődöntőzik a finálé jogáért.