search
Dobák Bálint és Velcz Zsombor - Fotó: MTSZ

A fiúknál hat, a lányoknál tíz ifjú magyar játékos szerepel a Tennis Europe korosztályos ranglistáján a legjobb 300 névsorában. Közülük a 2001-es születésűek néhányszor már az ITF Futures tornákon is megmérettették magukat, az ifjabbak még a kortársak között versenyeznek.

Az elmúlt időszakban a 14 esztendősök között nyilván tartott (16. helyen álló) Tóth Amarissa Kiara szerzett sok pontot az idősebbeket is felsorakoztató az összesített rangsorban, a napokban pedig Velcz Zsombor gyarapította szorgalmasan pontjai számát, s harminc helyet lépett előre a rangsorban.

Jól szerepelt az elmúlt időszakban az európai korosztályos ranglista 85. helyén álló Velcz Zsombor. A 15 esztendős magyar fiatal a fedett pályás szezon zárásaként március közepén Teplicén, a Tennis Europe 16-os versenyen egyéniben harmadik, párosban pedig (partnerével Fajta Péterrel) második helyet ért el.

A szabadtéri szezon is jól indult. A vajdasági Újvidéken a Yason Cup TE II. kategóriás versenyen négy nyertes mérkőzést vívott, s az elődöntőbe jutásért az 1. kiemelt, a Tennis Europe 16-os ranglista 3. helyén álló szerb Kristijan Juhas legyőzésével egyéniben a harmadik helyen végzett, és párosban Fajta Péterrel szintén bronzérmet nyert. E két viadal hozománya, hogy Zsombor harminc helyet javított rangsorán, s a 85. helyre lépett előre.

A lányoknál még ennél is tovább jutottak a mieink. A négy közé három magyar, Jánosi Luca, Drahota-Szabó Dorka és Kovács Zita is bejutott, ahol Luca kikapott a szerb Stankovictól, Zita pedig 76(2) 64-re verte Dorkát, majd a döntőben a szerb lánynál is jobbnak bizonyult 46 63 60 arányban. Zita párosban is remekelt, Lucával szettveszteség nélkül nyerték meg a versenyt.

A Tennis Eurupe korosztályos összesített rangsorán a Top-300-ban szereplő magyarok.