search
A döntő szett 70:68-as eredménnyel beírták magukat a tenisztörténelembe

Gyorsítják a lebonyolítást, egységesen tízpontos rövidítés lesz a nagy tornák döntő szettjében.

Az idén tesztelnek, jövőre életbe léphet az új alkalmazás.

MTI * Egységesen tízpontos rövidítést vezet be a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) a Grand Slam-tornák döntő szettjében.

Az ITF határozata értelmében egyelőre próbajelleggel vezetik be az új rendszert, amely a májusi Roland Garroson debütál majd. Ennek értelmében ha egy férfi mérkőzés ötödik vagy egy női meccs harmadik játszmájában 6:6-ra állnak a felek, akkor a találkozó egy tíz nyert pontig tartó tie-breakben dől el.

A világszövetség a 2023-as francia nyílt bajnokság után alakítja ki a végleges álláspontját, amikor mind a négy nagy versenyen letesztelték már a módszert.

Eddig mind a négy Grand Slamen más-más módon zárult a döntő szett: az Australian Openen már bevezették a tízpontos rövidítést, a Roland Garroson két játék különbségig teniszeztek tovább a felek, Wimbledonban 12:12-nél hétpontos tie-break következett, míg a US Openen hagyományos módon 6:6-nál jött a hétpontos rövidítés.

Mindez azt is jelenti, hogy aligha dőlhet már meg minden idők leghosszabb teniszmeccsének a rekordja. A 2010-es wimbledoni tornán az amerikai John Isner 11 óra 5 perc alatt verte meg a francia Nicolas Mahut-t, az ötödik szett eredménye pedig 70:68 volt.