search

Ötvenegy versenyszám, négy helyszínen összesen 27 pálya, 430 játékos. Hatalmas siker volt, rekordokat döntött az ITF 700-as nemzetközi szenior viadal. A közel kétszáz hazai teniszező itthon tartott 18 aranyérmet, s számos értékes helyezést.

Íme a dobogós magyarok teljes listája és sok fotó.

tenisz-palya.hu * Vasárnap késő délután ért véget a hatalmas mezőnyöknek játéklehetőséget adó Körmöczy Zsuzsa nemzetközi emlékverseny, melyre nem csak itthonról, hanem külföldről is özönlöttek a résztvevők. Összesen 24 ország teniszezői szerepeltek a fedett pályás tornán.

Bíbok Tamás versenyigazgató így összegzett:
- Nem ismerem az összes magyar teniszes rendezvényt, még a régebbi szenior versenyeket sem, de az biztos, hogy az utóbbi évtized legnagyobb létszámú tenisztornáját sikerült lebonyolítani az elmúlt héten, Budapesten. Azért írom, hogy Budapesten, mert bár a Park Teniszklub volt a viadal központja, nem lett volna elég egymagában, hiszen volt olyan nap, amikor 133 mérkőzést bonyolítottunk le, és aznap volt olyan pillanat, amikor egyszerre húsz pályán is zajlottak mérkőzések négy helyszínen. Sajnos ma Magyarországon nincs olyan versenyhelyszín, amely egymagában alkalmas lenne egy ilyen nagyságú verseny lebonyolítására. Különösen nehéz volt "talpon maradnunk", mivel fedett pályán zajlott a verseny így a kiszolgáló háttér épületek is hiányoztak, hogy egy időben ennyi ember kulturált körülmények között ellátható legyen.

lizbauer bibokvize e 2022lizbauer bibokvize e 2022Silvio Linzbauer, Bíbok Tamás versenyigazgató és Vizi E. Szilveszter

Mindezen nehézség ellenére a verseny sikeresen lezajlott, a játékosok gratuláltak a szervezéshez, örültek az erős mezőnynek és ígérték, jövőre visszatérnek majd. Ha lehet egy még magasabb, az elérhető legmagasabb minősítésű ITF 1000-es versenyre. Mert ezek után nem lehet más cél, mint hogy a nemzetközi tenisz szövetség, az ITF is értékelve az elmúlt évek teljesítményét, Európa egyik legnagyobb versenyévé minősítse majd a Körmöczy Zsuzsa emlékversenyt. De addig még sok tennivalója van a rendező Magyar Szenior Szövetségnek, hiszen egy sor új feltételnek is meg kell majd felelnie.

Addig is szeretnénk megköszönni minden résztvevőnek, hogy eljött és részt vett ezen a nagyszabású rendezvényen és köszönjük építő jellegű észrevételeiket! Jövőre mindenkit visszavárunk!

Néhány statisztikai adat a versenyről:
445 nevező (430 résztvevő)
171 páros és vegyes páros egység
4 helyszín (Park Teniszklub, Grand Slam Park, Sport11, Muskétás Teniszklub)
27 pálya, melyet használni tudtunk
51 versenyszám
194 magyar versenyző

Szekrényes Zsolt érmekben, elismerésekben gazdag hetet zárt: egyéniben és vegyespárosban Szerencsésné Miltényi Évával egyaránt az 1. helyen végzett, férfi párosban harmadik lett Feke Mihállyal. A verseny közben tartott Players Party előtt hivatalosan is átvehette Kende Lászlóval és Bogár Szabó Évával az ITF év végi világelsőségért járó emlékplakettet.

miltenyi szekrenyes 2022miltenyi szekrenyes 2022

Mészáros László mindhárom éremből szerzett egyet-egyet: férfi párosban Román Ferenccel a dobogó legfelső fokán álltak, egyesben ezüstérmes volt, vegyes párosban olasz partnerével bronzot nyert.

De akadt bőven említésre méltó eredmény, hiszen összesen 18 aranyat, s számos további érmet szereztek, remek meccseket vívtak a magyarok. A férfiaknál 8, a hölgyeknél 6 elsőséget jegyezhettünk, s vegyes párosban is volt 4 hazai érdekeltségű elsőség, értékes eredmény.

Ilyen például Széman Katalin és Szűcs Mária finalista győzelme (6:3, 6:3) az 1. kiemelt német, svájci duó ellen a 65+ korosztályban, vagy Kosztoványi Roland és sokszoros páros társa, barátja, edzőtársa és jogász kollégája, Tildi Balázs elsősége a 45+ kategóriában.

kosztovanyi tildi schulz hudacek md45 dontoseikosztovanyi tildi schulz hudacek md45 dontoseiKosztoványi, Tildi, Schulz és Hudacek, az MD 45 döntősei

45+: 1. Kosztoványi Roland, Tildi Balázs, 3. Szántó András, Szűcs Barna
50+: 1. Bónyai Gábor, Pesta Zoltán, 2. Békefi Imre, Wolff Roland, 3. Emil Egerer (német), Erdei Csaba
55+: 3. Eke László, Kováts Zsolt
60+: 3. Feke Mihály, Szekrényes Zsolt és Márton Kálmán, Sákovics Péter
70+: 1. Almai László, Fülöp László, 2. Vas István, Jordan Zufka (szlovák), 3. Filiczki Mihály, Reinhold Rombach (német)
75+: 1. Mészáros László, Román Ferenc, 3. Szabó István, Varannai Csaba és Pohly Ferenc, György Zoltán
85+: 1. Judik Zoltán, Silvio Linzbauer, 2. Kende László, Gerhard Specht (német), 3. Kuti László, Vizi E. Szilveszter

almai fulop gyoztesek es vas zufkaalmai fulop gyoztesek es vas zufkaMD 70+: a tornagyőztes Almai László és Fülöp László, valamint a finalista Vas István és Jordan Zufka

75+: 3. Döbrei Éva, 4. Tóbel Éva

serfozo eszter 2022serfozo eszter 2022A győri Serfőző Eszter bronzéremmel mutatkozott be első szenior versenyén

NŐI PÁROS
30+: 2. Sápi Zsófia, Szekrényes Gyöngyi, 3. Gyurkó Anita, Ott Lívia
40+: 1. Morhardt Veronika, Szűcs-Villányi Ágnes, 2. Veronika Kaminszka (ukrán), Lukács Andrea, 3. Futács Anita, Sallai Anikó és Gáldi Bernadett, Turmezey Luca
50+: 2. Balta Rózsa, Bruckner Judit, 3. Buda Dóra, Erdélyi Gabriella és Beck Katalin, Hrabina Éva
55+: 1. Pilvein Andrea, Magdalena Sekkens (svéd),
60+: 1. Szerencsésné Miltényi Éva, Turi Zsuzsa, 3. Bentzik Judit, Magyar Ildikó
65+: 1. Széman Katalin, Szűcs Mária, 3. Bakó Katalin, Dunay Csilla
70+: 1. Fuchs Anna, Károlyi Marianna, 2. Kiss Ágnes, Orbán Zsuzsanna, 3. Döbrei Éva, Faragó Mária

VEGYES PÁROS
30+: 2. Ott Lívia, Ott Ákos, 3. Dobosné Sulyok Katalin, Czabaj Gábor és Bodnár Györgyi, Oláh Imre
35+: 3. Szekrényes Emese, Nagy Attila
40+: 1. Hegyi Tilda, Wacha Gergely, 2. Szűcs-Villányi Ágnes, Szűcs Barna, 3. Turmezey Luca, Bujtás Szabolcs és Gáldi Bernadett, György Tamás
45+: 2. Tóth Éva, Bíbok Tamás, 3. Lukács Andrea, Benedek Viktor
50+: 1. Orbázi Réka, Emil Egerer (német), 2. Beck Katalin, Erdei Csaba, 3. Bágyi Kinga, Pongrácz Kristóf és Hrabina Éva, Turczer László
55+: 3. Balta Rózsa, Jose Sharon (izraeli)
60+: 1. Szerencsésné Miltényi Éva, Szekrényes Zsolt, 2. Luisa Gouveia (portugál), Sákovics Péter, 3. Bentzik Judit, Erdei Ferenc
65+: 3. Szűcs Mária, Eppich László
70+: 3. Fuchs Anna, Fülöp László és Mészáros László Sacchi (olasz)
75+: 1. Károlyi Marianna, Román Ferenc, 2. Tóbel Éva, Cseke Sándor

egerer orbazi beck erdei 2022egerer orbazi beck erdei 2022 Vegyes, 50+: az Emil Egerer, Orbázi Réka duó nyert, Beck Katalin és Erdei Csaba második lett