search

Bondár Annát hétfőtől várhatóan a világrangsor 107. helyén jegyzik, így a nőknél ő lesz az első számú magyar.

A Hajdúszoboszlói SE színeiben versenyző szeghalmi teniszezőnő nyerte Buenos Airesben a Challenger tornát.

(tenisz-palya.hu/MTI) * A 24 esztendős Bondár Anna nyerte meg a Buenos Airesben rendezett, 125 ezer dollár (38,8 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornát.

A harmadik helyen kiemelt Bondár - aki 135. a világranglistán - az elődöntőben az első kiemelt, egyiptomi Majar Serifet búcsúztatta, a színmagyar finálé viszont nem jött össze, mivel a másik ágon az ötödikként rangsorolt Udvardy Panna (128.) 6:3, 7:6(3)-ra kikapott a francia Diane Parrytól (174.).

A salakpályás challenger-viadal vasárnapi döntőjében Bondár 3:2-nél és 5:3-nál is elvette ellenfele szerváját, majd 40 perc alatt besöpörte a nyitószettet. Ezután 2:1-nél brékelt ismét, s innen már nem volt visszaút Parry számára. A találkozó 1 óra 18 percig tartott.

Anna ezzel 2021-ben második tornagyőzelmét aratta (korábban W80 Wiesbaden), az argentínai tornagyőzelem egyben pályafutása legnagyobb sikere.

A Hajdúszoboszló SE színeiben versenyző Bondár januárban a WTA lista 275. helyén kezdte  az  évet, augusztus végén a 199. volt a WTA-rangsorban, jövő héttől viszont a 107. helyen jegyzik, így ő lesz az első számú magyar női teniszező, és

szinte biztosan selejtező nélkül indulhat a januári Australian Open küzdelmein. Ez lesz élete első Grand Slam-főtáblája.

A két magyar játékos párosa az elődöntőig jutott az argentin fővárosban.

Egyes döntő:
Bondár Anna (3.) - Diane Parry (francia, 7.) 6:3, 6:3

Páros elődöntő:
Bara, Gorgodze (román, grúz, 1.) - Bondár, Udvardy P. (3.) 6:4, 7:6(3)

A WTA-rangsor legjobb magyarjai egyesben: 107. Bondár Anna (28 helyet javított legutóbbi rangsorán, az idei 83 egyéni profi meccséből 57-et megnyert!), 116. Udvardy Panna (12 hely javítás), 119. Gálfi Dalma, 143. Babos Tímea, 170. Jani Réka, 372. Stollár Fanny