search
Fucsovics Márton - Fotók: Kiss Lóránt

Kitöltötték a maximális játékidőt, mindkét mérkőzés három játszmában zárult a debreceni Főnix Csarnokban.

Ati nagy csatában kikapott, Marci drámai küzdelem után nyert.

Folytatás szombat déltől, 1-1 állásról. Előbb a párosok játszanak, aztán jön Balázs meccse, majd zárásként Fucsovicsé.

Árvay Sándor * A nap második mérkőzésén Fucsovics Márton (84.) lépett pályára a belgák jelenlegi éljátékosa, Kimmer Coppejans (154.) ellen.

Az első játszma úgy alakult, ahogy azt az időközben háromezerre nőtt publikum remélte. A szomszédos Hódos Imre sportcsarnok NB I-es női kézilabdamérkőzésről érkező szurkulókkal kiegészülve a nézők azt tapasztalhatták, hogy az elveszített első játék után Fucsovics bátor, agressziv játékkkal gyorsan legyőrte ellenfelét, s 6:2-vel hozta az első játszmát.

A második szettben azonban elmaradt a jó folytatás: Marci sokat hibázott, meglehetősen passzívan adogatta vissza a lendületbe jövő, s minden támadást befutó belga labdáit, így aztán nem is volt meglepetés, hogy szorgos játékkal Coppejans ledolgozta szetthátrányát.

Ezen a meccsen is következett a döntő játszma. A belga hajtott gőzerővel, Fucsovics küszködött, de tartotta a lépést, ám mindig nehezen tudott előnyt szerezni. Az 5. game negyedórán át tartott - a magyar teniszező szervált, s végül breaklabdákat hárítva nyerte a játékot (3:2). Megint egyenlített a belga, s aztán Fucsovics adogatójátékánál 15-40 volt az állás, de Marci zsinórban négy labdát nyerve kikecmergett a szakadékból (4:3). Aztán 4:4, s Fucsovics ismét az "életéért" küzdött, hiszen 0-30-ról és breaklabdáról tudott fordítani, s ha nagy nehezen is, de egy ász-adogatással megint előnybe került (5:4). A belga a meccsben maradásért adogatott, s megremegett a keze - fogalmazzunk inkább úgy: Marci akkor támadt fel, amikor kell.

Két óra 39 perc alatt megnyerte a mérkőzést, s ezzel a magyar válogatott ledolgozta hátrányát, 1-1 állásról folytatódik a szombati játéknap. Felállva ünnepelte a Főnix közönsége nagy csatában diadalmaskodó magyar teniszezőt.

"Régen játszottam salakon, az ellenfelem pedig jó volt, és akadt pillanat, amikor nagyon nehéznek éreztem a mérkőzést, de ezeken átsegített a közönség" - mondta a pályán Fucsovics Márton. "Mindenki jöjjön ki holnap is szurkolni, 1-1-re állunk, összeszedjük magunkat, és nyerünk!" - tette hozzá.

Az éjszakai sajtótájékoztatón aztán bővebbeb is beszélt a mérkőzésről, s elmondta, meccs közben nem foglalkozott azzal a gonolattal, hogy ha kikap, 0-2-re állna a párharc.

"Mentálisan erős voltam, mindig csak a következő labdára figyeltem. A harmadik szettben küszködtem a szerváimmal, ő pedig nagyszerű formában teniszezett. Na ekkor megfordult a fejemben, hogy basszus, ez még nagyon nehéz lehet, dezekben a pillanatokban is a következő labdamenet megnyerésére koncentráltam" - tette azért hozzá.

Köves Gábor kapitány kifejtette, nagyjából ezt a teljesítményt várta az ellenféltől.

"Bemelmans nem lepett meg, tudtuk, hogy mit fog játszani, Coppejans viszont szerintem erőn felül teljesített, és alig hibázott az utolsó két szettben. Az 1-1 igazságos, de lehetett volna 0-2 vagy 2-0 is, mert szoros meccsek voltak.2

Szombaton 12 órától előbb a párosok lépnek pályára, majd a Balázs-Coppejans és a Fucsovics-Bemelmans mérkőzések zárják az öszecsapást.