search

A március eleji Davis Kupa-mérkőzésre készülő Balázs Attila remekelt a brazíliai ATP-tornán.

A selejtezőből az elődöntőig menetelt az 1,9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás versenyen, s a 79. helyre lépett előre a világranglistán.

Mindkét magyar aláírta szerződését a debreceni DK-meccsen való szereplésről.

A riói esők miatt Balázs negyeddöntője és az elődöntője is kétnaposra nyúlt. Előbbiben meccsnyeréshez vezette a kényszerszünet, a másodikban is sikerült ledolgoznia szetthátrányát, ám a döntő játszmában az 1. kiemelt osztrák Thiem ellen is nyertes olasz Mager diadalmaskodott.

A meccs a rossz időjárás miatt eleve négyórás csúszással kezdődött, majd az ellenfél 7:6(4), 3:3-as vezetésénél félbeszakadt. A vasárnapi folytatásban az MTK játékosa 4:4-nél brékelt, majd egy ásszal lezárta a második szettet.

Az utolsó játszmában Balázs 2:2-nél elvette a 25 éves olasz adogatását, s később fogadóként két labdája volt az 5:2-höz, de egyikkel sem tudott élni. Mager 4:4-nél utolérte őt. Balázs 5:6-nál meccslabdát hárítva hozta a szerváját, így jöhetett a találkozót lezáró rövidítés. Ebben az ellenfél hamar 5-0-ra meglépett, innen pedig már nem volt visszaút, brazíliai produkciója, élete első ATP500-as elődöntője így is hatalmas bravúr, mely a 106. helyről a 79. pozícióba repítette előre a világrangsorban.

További jó hír, hogy eldőlt: éljátékosaink képviselői aláírták az MTSZ-által kínált szerződést, így az Ukrajna ellen ősszel sikerrel szerepelt duó vezetheti most is csatába a magyar válogatottat.

Balázs lemondta hétfőtől esedékes újabb dél-amerikai versenyét, s Argentína és Brazília után a következő időszakban itthon regenerálódik, s készül fel a debreceni Főnix csarnok salakján rendezendő nagy mérkőzésre.

Fucsovics Márton (ATP 70.) Dubai szupertornáján szerepel a héten -a nyitó fordulóban a francia klasszis, Gael Monfils ellen lép pályára.