search

Jól jött az esőszünet. Balázs Attila negyeddöntője 2:6, 2:2-es állásnál szakadt félbe, ám a folytatás már a magyar játékosról szólt, aki végül 2:6, 6:4, 6:2-re verte spanyol vetélytársát, visszavágva ezzel a Buenos Aires-i torna selejtezőjében elszenvedett vereségért.

Ati a fináléba jutásért a világsztár Thiem (osztrák, 1.) ellen diadalmaskodó olasz Mager (ATP 128.) ellen mérkőzik.

Ellene is motiváció lehet a visszavágás vágya.

Balázs Attila három szettben legyőzte a spanyol Pedro Martínezt a Rio de Janeiróban zajló, 1,9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

A világranglista 133. helyén álló Martínez péntek este 6:2-re megnyerte az első szettet, a másodikban pedig 2:2 volt az állás, amikor esőzés miatt félbeszakadt a meccs. A selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára került magyar játékos - aki a jövő héttől karriercsúccsal a legjobb százban lesz a világranglistán - szombaton 6:4-re megnyerte a második felvonást, majd a harmadikban 5:0-ra elhúzott. Ezt követően ellenfele némileg felzárkózott, de Balázsnak két és fél óra után sikerült lezárnia a meccset.

A két játékos korábban kétszer találkozott egymással: 2017-ben egy spanyolországi salakos challenger-versenyen Balázs nyert 6:3, 7:6-ra, két hete viszont a Buenos Aires-i selejtezőben a 22 éves Martínez győzött 5:7, 6:4, 6:4-re.

A magyar teniszező ellenfele az elődöntőben az olasz Gianluca Mager (128.) lesz, aki nagy meglepetésre két szoros szettben legyőzte az 1. helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemet.

Ati ezen a tornán másodszor mérkőzik az olasz teniszezővel: a selejtező 2. fordulójában Mager 6:0, 6:2-es sikerrel lépett túl a betegséggel bajlódó magyar játékoson, aki szerencsés vesztesként (Lucky Loser) szintén feljutott a főtáblára.

A Balázs-Mager elődöntő várhatóan magyar idő szerint szombaton 23 órakor kezdődik.

Könnyen lehet, hogy riói eredményével a tornát a 106. helyen kezdő Balázs megközelíti, esetleg meg is előzi a hétfői világranglistán a jelenleg legjobb ATP helyezéssel (73.) rendelkező Fucsovics Marcit.