search

Bejutott a legjobb nyolc közé a brazíliai ATP-versenyen Balázs Attila.

Nyári, umagi szárnyalása után ismét rangos viadalon hasít - már a világranglista 94. helyéig léphet előre hétfőn, de még előtte a riói folytatás.

Bravúros győzelmet aratott Balázs Attila a Rio de Janeiró-i ATP 500-as torna nyolcaddöntőjében, ahol három játszmában győzte le a hazai pályán versenyző Tiago Monteirót (ATP 88.).

A 4. kiemelt Pellát döntő szett rövidítésben legyőző, hazai pályán játszó brazil 6:1-es meccskezdése után hasonló játszmával válaszolt Attila. A harmadik szettben aztán először 3:2-es vezetésénél vette el ellenfele adogatását, 5:2-re is vezetett, majd 5:3-nál a mérkőzésért adogatott. Ekkor azonban Monteiro breakelt, de egyenlítenie nem sikerült, mert Balázs visszavette a breaket és egyúttal a mérkőzést is megnyerte (1:6, 6:1, 6:4).

A világranglistán most 106. pozícióban jegyzett Attila eddigi riói produkciójának köszönhetően már a 94. helyre rukkolt előre, de a versenynek még nincs vége...

Az 1,9 millió dollár összdíjazású salakpályás torna pénteki játéknapján ellenfele a négy közé kerülésért az ugyancsak a selejtezőből feljutott spanyol Pedro Martinez (133.) lesz - tőle az elmúlt héten Buenos Aires-ben hatalmas csatában kikapott Attila (7:5, 4:6, 4:6), lesz tehát plusz motiváció a visszavágásra.