search
Kisgyörgy Gergely és Kovács Zsuzsa, valamint a győztes Henrik Müller és Silvia Chuda párosa

A Szövetség a Magyar Veterán Teniszezőkért fennállásának egyik legsikeresebb versenyét tudhatja maga mögött a Körmöczy Zsuzsa Emlékverseny megrendezésével.

A nívós viadalnak ezúttal is a Park Teniszklub adott otthont, ahol ennyi szenior még sosem mérette meg magát nemzetközi viadalon.

Lássuk a tornát számokban: 31 nemzet, 287 játékosa, 381 nevezésen keresztül, 54 versenyszámban, 352 mérkőzésen, 670 játszmát és 6141 játékot játszott, hogy a világranglistán előrébb kerülhessen.

A sikeres lebonyolítás bebizonyította, hogy a szeniorok új vezetősége az októberi tisztújítást követően gyorsan összekovácsolódott, és a kitűnő csapatmunkának valamint Barbarics Tamás versenybíró ténykedésének is  köszönhetően tovább öregbítette a hazai tenisz jó hírnevét – amire, lássuk be, manapság igencsak nagy szüksége van kedvenc sportágunknak.

Számos versenyző először lépett pályára hazánkban, és mindannyian biztosították a szervezőket, hogy biztosan nem utoljára ragadtak Magyarországon teniszütőt.

A versenyen nem csak a hangulat volt remek, a játék színvonalára sem lehetett panasz, hiszen három volt Davis Kupa játékos is pályára lépett, hazai színekben Kisgyörgy Gergely és Guti János, valamint az észt Andres Angerjarv. A nevezők között a szenior világranglista jeles képviselőit is megtalálhattuk, több volt szenior világelső, világbajnoki dobogósok és top tízes játékosok álltak rajthoz, de még beachtennis világbajnoknőnk, Kovács Zsuzsanna is teniszütőt ragadott, hogy párosban és vegyespárosban megméresse magát.

Különösen nagy sikert aratott a játékosok körében a SmarTenniScoring eredményjelző rendszer, mely a szenior szövetség és a Trixel Kft. fejlesztési együttműködésnek köszönhetően nagy léptekkel halad a végleges állapot és a világhírnév felé.

A versennyel kapcsolatos pozitív visszajelzéseket követően Erdei Csaba, a szövetség elnöke elmondta honlapunknak, hogy kezdeményezni fogják az ITF-nél a verseny „A” kategóriára történő átminősítését, és már most hozzákezdenek a jövő évi torna szervezéséhez.

nuccibibokorosz 2020nuccibibokorosz 2020Giancarlo Nucci, a versenyigazgató Bíbok Tamás és a +65 korosztály nyertese, Orosz György