search

Két győzelem egy vereség a magyar fiatalok mérlege Melbourne-ben, a juniorok versenyében.

Fajta Péter mind egyesben, mind pedig párosban sikeresen vette az első fordulót, Tóth Amarissa Kiara viszont a nyitómeccsén búcsúzni kényszerült.

Az Australian Open korosztályos versenyének első fordulójában a papírforma érvényesült a magyar fiatalok mérkőzésein. Ennek Fajta Péter kifejezetten örülhetett, hiszen mind egyesben, mind pedig párosban sikeresen vette az első fordulót. Tóth Amarissa Kiara viszont az első körben búcsúzni kényszerült, miután 6:1, 6:4-es vereséget szenvedett a nála egy évvel idősebb, a junior-világranglistán két hellyel előtte álló orosz Elina Avaneszjantól.

A 14-es pálya nyitómeccsét játszó Fajta 6:3, 6:3-as győzelmével tovább javította pozitív mérlegét a román Sebastian Gima ellenében, s az 1 óra 3 perc alatt megnyert mérkőzéssel immár harmadszor bizonyult jobbnak páros partnerénél, akivel pár órával később a szabadkártyás ausztrál Derek Pham, Edward Vo kettős ellen léptek pályára. A magyar-román duó mindössze 54 perc alatt, 6:2, 6:2-re nyert, s ezzel már a legjobb 16 között van, ahol a brit Arthur Fery és Felix Gill alkotta páros ellen mérkőzik.

A Nemzeti Edzésközpontban készülő fiatal játékos következő ellenfele egyesben a torna 9. kiemeltje, az olasz Flavio Cobolli lesz, aki ellen egyszer játszott csupán a magyar teniszező, még 2018 nyarán, Romániában. Akkor a junior világranglistán ma már 13. helyen álló, Cobolli volt a győztes.

Az MTK-Budapest 16 éves sportolója, Tóth Amarissa Kiara párosban a német Eva Lys oldalán folytatja az Australian Open küzdelmeit, a torna második helyen kiemeltje, a Polina Kugyermetova, Robin Montgomery, orosz-amerikai kettős ellen.