A vidékbajnokságot követő héten a veterán teniszezők a fővárosban is összemérhették tudásukat. Mivel mindkét torna nyílt verseny volt, ezért sokan dupláztak, s Debrecen után a Népligetben is pályára léptek.

A szervezők ígérik: jövőre már vigaszverseny is lesz e kiemelt tornákon.

Bogár István, Bogár Szabó Éva, Kiss Ágnes és Pohly Ferenc

- Jól sikerült viadal volt az idei küzdelemsorozat -értékelt honlapunknak Miklósi Zsoltné, a BTSZ főtitkára, aki elmondta azt is, hogy a borgo.hu webshop gáláns támogatása jóvoltából az egyéni versenyszámok nyertesei 10 ezer forintos vásárlási utalványt kaptak, a párosgyőztesek pedig fejenként 5 ezer forintos bónt vehettek át. A szakmai tapasztalatokkal kapcsolatban pedig megtudtuk, hogy jövőre már lesz vigaszverseny is, így nem kell egyetlen vesztes parti után távozniuk a kieséses táblák nyitófordulóiban vereséget szenvedőknek. Az is változás lesz, hogy párosokra nem szükséges majd előzetesen jelentkezni, hanem a verseny helyszínén lehet nevezni.

Szenior Budapest-bajnokság, 2020

Férfi egyes
35+: 1. Szűcs Barnabás, 2. Halmy Zsolt (egymás ellen: 8:3), 3. Zimányi Róbert
45+: 1. Szántó András, 2. Zöldy Kovács Péter (a döntőben 6:3, 6:0), 3. Baráth Ákos és Bíbok Tamás
50+: 1. Szabó Miklós, 2. Erdei Csaba (a döntőben 6:4, 6:2), 3. Hári Péter
55+: 1. Ozsváth András, 2. Varga István (a döntőben 6:3, 6:0), 3. Bata Attila és Reményi Béla
60+: 1. Sákovics Péter, 2. Amberger Árpád (a döntőben 6:3, 6:2), 3. Kőházi Ferenc és Vasvári László
65+: 1. Kovács S. Ottó, 2. Fülöp László (a döntőben: 6:2, 6:3), 3. Bajka Pál
70+: 1. Szentes Tóth István, 2. Román Ferenc (egymás ellen: 9:7), 3. Horváth Gábor
75+: 1. Szalai Miklós, 2. Varannai Csaba (egymás ellen: 9:8), 3. Pohly Ferenc
80+: 1. Vitkay László, 2. Csorba Zoltán (egymás ellen: 8:5), 3. Pajor István

 

zimnyiHalmy Zsolt ezüstöt, Zimányi Róbert bronzérmet nyert a 35+ korcsoportban

Férfi páros
120-: 1. Juhász István, Wolf Roland, 2. Békefi Imre, Németh Oszkár (a döntőben: 3:6, 6:1, 10-3), 3. Gráf Norbert, Klikk Balázs és Domsits Imre, Kiss Sándor
120+: 1. Márton Kálmán, Sákovics Péter, 2. Almai János, Fülöp László (6:0, 6:0), 3. Blaskó Tibor, Kovács S. Ottó és Demeter Jenő, Eppich László.
140+: 1. Rakonczay Tibor, Román Ferenc, 2. Szabó István, Varannai Csaba, (egymás ellen: 8:0), 3. Kamerda Károly, Szalai Miklós

 

szen ubivalVarannai Csaba, Kádár László versenybíró és Szabó István

 

Női egyes
35+: 1. Szabó Zsófi, 2. Pintér Nóri (egymás ellen: 8:3), 3. Batke Krisztina
50+: 1. Wu Xiao Ping, 2. Simon Mária (egymás ellen: 8:2), 3. Barcs Nóra
60+: 1. Bogár Szabó Éva, 2. Bojtor Ildikó (egymás ellen 8:2), 3. Boros Zsuzsa
70+: 1. Póka Ágnes, 2. Bércesi Juli (6:2, 6:3)

Női páros
110-: 1. Szabó Zsófi, Pintér Nóra, 2. Balta Rózsa, Bruckner Judit (egymás ellen: 6:3), 3. Deáki Mónika, Gyimesi Katalin
120-: 1. Gremsperger Júlia, Mihalicza Erzsébet, 2. Tóth Ildikó, Wu Xiao Ping (egymás ellen: 8:3), 3. Boros Zsuzsanna, Simon Mária
130+: 1. Kiss Ágnes, Orbán Zsuzsa, 2. Barsi Tünde, Döbrei Éva (egymás ellen 8:0), 3. Lanstiák Éva, Póka Ágnes

Vegyes páros
110-: 1. Szűcs Villányi Ágnes, Szűcs Barna, 2. Balta Rózsa, Halmy Zsolt (a döntő: 9:3), 3. Pintér Nóra, Kokavecz István és Morhardt Vera, Mészáros Gyula
110+: 1. Bruckner Judit, Márton Kálmán, 2. Simon Mária, Vasvári László (egymás ellen: 6:1), 3. Tóth Ildikó, Eppich László
130+: 1. Kiss Ágnes, Pohly Ferenc, 2. Bogár Szabó Éva, Bogár István (6:7, 6:0, 10-5)

 

szen vegyes

FaLang translation system by Faboba

teniszlexikon

Pályakereső