Nyomtatás

A Park Tenisz Klub tökéletes helyszín volt, az időjárás kegyes volt a versenyhez, így aztán minden szereplő számára élvezetes élmény volt a veterán korosztályok magyar bajnoksága.

Számos egykori éljátékos, a hazai és nemzetközi szenior viadalok főszereplője, akítv edző és futballkapusból lett teniszes, klubvezető és fogorvos is ott volt a mezőnyben – a lényeg: mindannyian jól érezték magukat.

Íme a teljes eredménylista.

Balta Rózsa (jobbról) két aranyat nyert a magyar bajnokságon

Barbarics Tamás versenybírótól megtudtuk, hogy a Gulyás István örökös magyar bajnok emlékére rendezett, az ITF 3-as kategóriába tartozó 37. országos veterán bajnokságon nagy mezőnyök indultak, összesen 174 nevező volt.

Sok számban érvényesült a papírforma, ám gyakori volt, hogy nem mindenütt az aktuális ranglista legjobbja diadalmaskodott.

Ott volt az indulók között, s páros aranyat vitt haza az egykori WTA-világrangsor Top-20-as Maria Pinterova (Pintér Andrásné), a vegyespárosok között pedig az ezüstérmes duóban szerepelt a sokszoros veterán világ- s Európa-bajnok, a 90 esztendős korelnök Szentirmay Erzsébet - tizenöt esztendővel fiatalabbak "ifjoncok" között

Voltak duplázók is, mint például Szerencsésné Miltényi Éva, Kiss Ágnes, Orosz György, Mészáros László, Judik Zoltán, vagy a képen látható Balta Rózsa, aki az egyéni verseny aranymeccsén Gerber Zsuzsanna ellen diadalmaskodott (6:4, 6:1), párosban pedig Bruckner Judit társaként lett tornagyőztes.

Akadtak izgalmas lokális derbik: a debreceni urak házimeccsén (F75) például Palchuber Károly legyőzte Szentkirályi Istvánt (6:2, 6:1), ám aztán az elődöntőben kikapott Fegyveres Pétertől. A keszthelyiek pedig egymás ellen döntötték el az elsőséget: Mészáros László nyert Román Ferenc ellen a 70-esek aranymeccsén (6:4, 6:3).

Az 55-ösöknél az elődöntő hozta a legnagyobb küzdelmet, talán az egész viadal legélesebb összecsapását: Feke Mihály 2:6, 6:3, 10-6-ra nyert az 1. kiemelt Szekrényes Zsolt ellen, s aztán a fináléban már viszonylag könnyen tudta hozni az Ozsváth András elleni mérkőzést (6:2, 6:2)

 

Férfi egyes

F35: A-csoport: 1. Nyitrai Balázs, 2. Sauska Mihály, 3. Szabó Zsolt – B-csoport: 1. Almási Zoltán, 2. Farkas Kornél, 3. Mezei Viktor. Döntő: 1. Almási, 2. Nyitrai

F40: 1. Varga Péter, 2. Szombati Zsolt, 3. Schultz Teofil

F45: 1. László Csaba, 2. Pálmai Péter, 3. Bibok Tamás és Muharos Péter

F50: 1. Kováts Zsolt, 2. Szabó Miklós, 3. Hajós Attila és Erdei Csaba

F55: 1. Feke Mihály, 2. Ozsváth András, 3. Szekrényes Zsolt és Héjjas Mihály

F60: 1. Turóczy Gyula, 2. Vogl Bertalan, 3. Hajba Csaba és Erdei Ferenc

F65: 1. Orosz György, 2. Pázmándi József, 3. Rakonczay Tibor és Szép Tamás

F70: 1. Mészáros László, 2. Román Ferenc, 3. Lelkesi József és Varannai Csaba

F75: 1. Bakonyi Levente, 2. Fegyveres Péter, 3. Palchuber Károly és Fábián Zoltán

F80: 1. Banda István, 2. Lakó László, 3. Kósa Péter

F80: 1. Judik Zoltán, 2. Kuti László, 3. Lipóth Lajos

Férfi páros

Férfi FP 45: 1. Böszörményi Zsolt, Erdei Csaba, 2. Kováts Zsolt, Muharos Péter, 3. Orosz László, Péter Gábor és Bónyai Gábor, Eke László

FP 55: 1. Pesta Zoltán, Szekrényes Zsolt, 2. Amberger Árpád, Letica Damir, 3. Domsitz János, Szabó Ferenc és Kostyál Gyula, Nagy Ferenc

FP 60: 1. Kovács Károly, Váry András, 2. Franke László, Vogl Bertalan, 3. Balogh Mihály, Tóth Szilárd és Márton Kálmán, Turóczy Gyula

FP 65: 1. Orosz György, Rakonczay Tibor, 2. Almai János, Fülöp László, 3. Antal Péter, Szép Tamás és Geyer Árpád és Tánczos Zoltán

FP 70: 1. Mészáros László, Román Ferenc, 2. Pünkösti Ferenc, Zoltán György, 3. Adorján András, Bogdanovics Endre és Hutter Gábor Pál, Lelkesi József

FP 75: 1. Rappai Nándor, Rattman Róbert, 2. Szentkirályi István, Szalay Miklós 3. Házos Huba, Koszta Imre és Németh Gyula, Pintér András

FP 80: 1. Judik Zoltán, Lakó László, 2. Banda István, Nagy István 3. Pintér György, Sáfár István.

Női egyes

N35: 1. Szekrényes Emese, 2. Farkas Bee-Bee Judit, 3. Csibi Eszter

N45: 1. Balta Rózsa, 2. Gerber Zsuzsanna, 3. Szegedi Gabriella és Veresné Lukács Andrea

N55: 1. Szerencsésné Miltényi Éva, 2. Magyar Ildikó, 3. Bojtor Ildikó

N60: 1. Nádori Katalin, 2. Ujlaky Ildikó, 3. Őriné Győrvári Györgyi

N65: 1. Szűcs Mária, 2. Fábián Beáta, 3. Póka Ágnes

N70: 1. Kiss Ágnes, 2. Faragó Mária, 3. Traxler Mária

Női páros

NP35: Balta Rózsa, Bruckner Judit, 2. Rác Fanni Rita, Szegedi Gabriella, 3. Czeglédi Hajnalka, Nagy Csilla és Gerber Zsuzsanna, Gyenes Kata

NP50: 1. Gremsperger Júlia, Mihalicza Erzsébet, 2. Bojtor Ildikó, Trapp Andrea, 3. Magyar Ildikó, Somoskői-Földesi Zsuzsanna és Pál Mónika, Tóth Ildikó

NP65: 1. Fuchs Anna, Károlyi Marianna, 2. Barsi Tünde, Orbán Zsuzsanna, 3. Bércesi Julianna, Szűcs Mária

NP70: 1. Faragó Mária, Pinterova Marie, 2. Budai Zsuzsanna, Mikola Elena, 3. Badenszky Judit, Gouth Edit

Vegyes páros

VP35: 1. Rác Fanni Rita, Dénes Tibor, 2. Szekrényes Emese, Molnár András, 3. Kingl Szilvia, Almási Zoltán és Heinz Judit, Schmidt Gábor.

VP55: 1. Szerencsésné Miltényi Éva, Szekrényes Zsolt, 2. Gremsperger Júlia, Kostyál Gyula, 3. Szűcs Mária, Czinege István és Daskó Terézia, Károlyi Tibor

VP60: 1. Barsi Tünde, Tánczos Zoltán, Bércesi Julianna, Hajba Csaba

VP70: 1. Kiss Ágnes, Pohly Ferenc, 2. Gouth Edit, Bogdanovics Endre, 3. Badenszky Judit, Kósa Péter

VP75: 1. Budai Zsuzsanna, Lakó László, 2. Szentirmay Erzsébet, Judik Zoltán, 3. Schaffer Erzsébet, Rudas Béla és Lantsiák Éva, Házos Huba

FaLang translation system by Faboba