Nyomtatás

A hazai teniszezők vették birtokukba a fővárosi BOK (volt Syma) csarnokot, hogy a vasárnap zárult ATP Challenger és a szombaton kezdődő WTA Tour viadal közötti napokban az országos fedett bajnokságon vetélkedjenek a helyezésekért.

A négy profi pályán hétfőn még kizárólag selejtezős mérkőzéseket rendeztek, a reggel kilenctől éjszakába nyúló keddi programban azonban már főtáblás összecsapások is szerepeltek. Szerdán reggel kilenctől indultak a mérkőzések, s délután, este már párosok is szerepelnek a programban.

Íme, ilyen eredmények születtek eddig a magyar bajnokságon.

Edzők, érdeklődők a fedett pályás magyar bajnokságon - Fotó: MTSZ

Férfiak, selejtező

1. forduló:

Rózsa (GYAC)-Máthé (Építők) 3:6, 6:3, 10-5, Endrődy (Budaörs)-Kóczán (HFT Cso-KO) 4:6, 6:4, 10-3, Hornung (Ten. Műhely)-Lakatos (Fagyas) 6:3, 7:5, Kovács M. (Fagyas)-Koczka (Coop) 6:2, 6:0, Pintér (Fagyas)-Pótz-Nagy (MTK) 6:4, 6:4, Váradi (MTK)-Hárs (Tálentum) 7:5, 6:2, Dobák (Unik)-Varga (Fagyas) 7:6(8), 6:1, Metykó (Római TA)-Guoth (Pécsi VTC) 6:4, 7:6(4).

2. forduló:

Rózsa-Trapli (GYAC, 1.) 6:3, 6:4, Endrődy-Hanek (Budaörs) 6:4, 4:6, 10-6, Kaszás (Diego, 2.)-Hornung 6:3, 6:2, Kovács-Nagy A. (Gyöngy) 5:7, 6:1, 10-5, Cseresznyés (Siófok, 3.)-Pintér 6:0, 6:1, Váradi-Szebeni (Római TA) 6:1, 6:2, Törőcsik (MESE, 4.)-Dobák 6:3, 6:3, Metykó-Városi (Fagyas) 6:0, 7:6(3).

3. forduló, döntők:

Rózsa-Endrődy 6:1, 6:2, Kovács-Kaszás 6:2, 6:1, Váradi-Cseresznyés 6:4, 6:1, Törőcsik-Metykó 3:6, 6:2, 10-4.

Főtábla

1. forduló:

Borsos (Siófok, 1.)-Bíró (GYAC) 3:6, 6:1, 6:1, Kovács (Fagyas)-Tóth (Diego) 7:6(5), 6:3, Horváth (Fagyas)-Sardu (Kőszeg) 7:6(3), 6:4, Zeljenka (Fagyas, 8.)-Rózsa (Győr) 6:3, 6:1, Szatmáry (Tálentum, 4.)-Gödry L. (MTK) 7:6(4), 6:4, Marozsán (MTK)-Kétyi (Metro) 6:1, 6:1, Böröczky (Fagyas)-Váradi (MTK) 7:6(5), 6:2, Makk (Építők-Apolló)-Bartakovocs (Kőszeg, 5.) 6:4, 6:4, Piros (MTK,7.)-Budinszky (MESE) 6:0, 6:0, Necz (Metro)-Törőcsik (MESE) 6:7(5), 6:4, 7:6(4), Sallay (Építők Apolló)-Varga-Tóth (Budaörs) 6:3, 4:6, 7:5, Khin (MTK)-Szendrői (Budaörs, 3.) 6:2, 6:3, Szintai (MTK)-Szeri (Szentes) 6:3, 6:0.

Nők, selejtező

1. forduló:

Lippai (Origo)-Barta (Fortuna) 6:1, 6:1, Császár (Metro RSC)-Kabina (Fortuna) 6:4, 6:2, Tóth (MESE)-Ujhidy (Ujhidy TC, 3.) 6:0, 6:3, Puskás (Fortuna)-Krupanics (MTK) 4:6, 6:3, 10-4, Csordás (Panakor)- Juhász (Kiskút, 4.) 6:1, 6:1, Babos (MESE)-Papp (Fortuna) 6:3, 6:4.

2. forduló, döntők:

Lippai-Menyhárt (MTK, 1.) 6:2, 6:3, Császár-Bernula (Top Sport, 2.) 6:3, 6:0, Tóth-Puskás 6:4, 6:3, Csordás-Babos 7:5, 6:2.

Főtábla

1. forduló: Stollár (Diego, 1.)-Zádori (Gellért) 6:3, 6:2, Tóth (MESE)-Bartosik (GYAC) 6:2, 6:2, Szalai (Terrapark)-Drahota Szabó (GYAC) 6:2, 7:6(2), Mészáros (MESE, 8.)-Csordás (Panakor) 6:2, 6:1, Udvardy (Kiskút, 3.)-Szabó (Gyöngy) 6:0, 6:0, Meiszter (Szinvai)-Szabó K. (Metró) 6:1, 5:7, 6:4, Kovács (GYAC)-Müller (Budaörs) 6:2, 6:2, Nagy A. (MTK, 6.)-Lippai (Origo) 6:1, 6:0, Horváth (Game Tennis, 5.)-Fodor (Diego) 6:3, 4:6, 6:0, Földeák (MTK)-Tsereteli (Metro) 6:1, 6:4, Visontai (MTK)-Toronyi (Budaörs) 6:0, 6:2, Pirók (Diego, 4.)-De Paola (Ábris) 6:0, 6:2, Budai (Ábris, 7.)-Kaszás (MESE) 6:2, 6:2, Gécsek (MTK)-Császár (Metro) 6:1, 6:4, Jánosi (GYAC)-Csizmadia (Ábris) 6:2, 6:1, Bukta (Budaörs, 2.)-Fárbás (BBTC) 6:0, 6:1.

FaLang translation system by Faboba