Lezárult a fedett pályás korosztályos bajnokságok sora: utolsóként az U16-osoknál hirdettek végeredményt.

A BTC városmajori kemény pályáján a pécsi Bartha Panna, illetve a nyíregyházi Tenisz Park SE színeit képviselő Páll Noel végzett az élen - utóbbi párosban is elsőséget szerzett a pasaréti Szőke Ádám társaként.

A bajnok Bartha Panna, a játékvezető Krupanics Veronika és az ezüstérmes Kántor Anna

 

Mondhatnánk, hogy érvényesült a papírforma, hiszen a leányoknál az 1. kiemelt, a fiúknál a 3. helyen jegyzett játékos győzött – s mindkét számban kiemelés nélküli vetélytárs volt az ellenfél.

Ezzel együtt igencsak izgalmasan alakultak a döntők – a fiúknál az első játszma, a lányoknál a teljes meccs, a szuper-tie-break utolsó pillanatáig.

Ami a legényeket illeti, az egész verseny idején remek teljesítményt nyújtó Kisantal Botond a finálét is szokott formájában kezdte, két break jóvoltából már 4:1-re vezetett, ám ott megtorpant, idegeskedni kezdett, sokat rontott, s a folytatásban a stabilan játszó Páll 11 játékot gyűjtött, s csupán egyet veszített.

A lányoknál a betegséggel küszködő két játékos közül Kántor Anna kezdett jobban, ám a második szett elején „elengedett” néhány gémet, s onnantól kezdve hiába kapaszkodott, pécsi vetélytársa türelmes, biztos játékkal fordítani tudott, s behúzta a mérkőzést záró tíz pontos rövidítést is. Színvonalas, jó játékot hozott ez a finálé, Bartha azzal kerekedett vetélytársa felé, hogy végig kitartott saját játéka mellett, s teljesítményében nem voltak hullámvölgyek. A tie break során is ő kezdett jobban, négypontos előnyre tett szert, ám Kántor ismét összeszedte magát, s szívósan közelített, 8-7-nél még nyitott volt, hogy ki nyer, ám a hajrában Bartha bizonyult nyugodtabbnak és pontosabbnak.

U16-os fedett pályás magyar bajnokság

FIÚK
Negyeddöntők: Kisantal Botond (MTK)–Deli Merse (Tenisz Műhely, 1.) 6:2, 6:2, Bakó Bálint (SVSE, 4.)–Gráf Bence (PG Tenisz) 4:6, 6:3,10-7, Páll Noel (Tenisz P., 3.)–Orosz Botond (TSZK Gyula, 7.) 6:1, 6:4 és Szőke Ádám (Pasarét TK, 2.)–Mészáros Patrik (Vasas) 6:4, 4:6, 10-7.
Elődöntők: Kisantal–Bakó7:5, 6:3, Páll–Szőke 6:1, 2:6, 10-8
Döntő: Páll–Kisantal 6:4, 6:1

Páros
Elődöntők: Páll Noel, Szőke Ádám (Tenisz P., Pasarét, 1.)–Orosz Botond, Urbán Tamás (TSZK Gyula, Pasarét) 6:3, 1:6, 10-3; Csermák Bálint, Patay Árpád (Tenisz Műhely, MTK)–Deli Merse, Kárpáti Viktor (Tenisz Műhely, Golden Ace, 2.) 6:2, 6:2
Döntő: Páll, Szőke–Csermák, Patay 5:7, 7:6(2), 10-7

LEÁNYOK
Negyeddöntők: Bartha Panna (PVTC, 1.)–Weil Erika (Dunakanyar) 6:3, 6:2, Molnár Kitti (Metro RSC)–Badics Mila (MTK, 4.) 6:4, 6:0, Dankó Vanessa (MTK, 6.)–Murzsa Gréta (MTK) 6:1, 6:1, Kántor Anna (MTK)–Mihálka Zsófia (Alfa TI) 6:1, 6:1.
Elődöntők: Bartha–Molnár 0:6, 6:4, 10-3, Kántor–Dankó 6:3, 6:7(6), 10-8
Döntő: Bartha–Kántor 4:6, 6:4, 10-7

Páros
Elődöntők: Berényi Eszter, Csibrák Antónia (Tenisz Műhely)–Lay Kinga, Németh Kitti (Fortuna SE) 6:4, 7:6(3); Dankó Vanessa, Molnár Kitti (MTK, Metro RSC, 4.)–Bartha Panna, Kántor Anna (Pécs VTC, MTK, 2.) 6:2, 6:0
Döntő: Dankó, Molnár–Berényi, Csibrák 6:2, 6:4

FaLang translation system by Faboba

Pályakereső