Remek két hetet tudhattak maguk mögött a korosztályos magyar bajnokság szereplői. Öt ifjú végzett egyaránt három arannyal, a csapatbajnokságon négy klub nyert két-két érmet, tizenhat egyesület osztozott a többi medálon.

A nyíregyházi Marso Tenisz Centrum tökéletes házigazda volt.

 

Öt olyan játékos volt, aki három aranyéremmel tért haza: Bíró Melinda (Gellért SE Szeged), Kincses Kolos (Metro RSC), Mészáros Patrik (MTK), Kalocsai Péter (Tenisz Műhely) és Matkó Réka (Future TT Fót) csapatban, egyesben és párosban is bajnoki címet szerzett.

A csapatbajnokságokon négy klub duplázott: az MTK és a szegedi Gellért SE aranyat és ezüstöt, a Tenisz Műhely és a Soproni VSE aranyat és bronzot nyert. Bajnokként zárt a Metro RSC, a Rózsaszín Pillangók, a fóti Future TT valamint a balatonboglári BBTC. Ezüstérmesek: Alfa TI, HTF CSO-KO, Vasas, Match Point, a Fortuna és a győri Panakor, míg csb-bronzéremmel gazdagodott a Pasarét, a Győri AC, a Nexon Dunakeszi, a Game Tennis, a százhalombattai SZVUK SE és a házigazda nyíregyházi Marso TC.

 

Korosztályos magyar bajnokság 2019

Nyíregyháza, Marso Tenisz Centrum

 

12 esztendősök

Fiúk
Csapatbajnokság
1. Metro RSC (Kincses Kolos, Mező Marcell, Major Áron, Becski Zétény - csapatvezető: Simara János)
2. Alfa TI (Baleja Konor, Lázár Tamás, Nagy Botond - csapatvezetők: Szabó Tamás és Mihálka Attila)
3. Pasaréti TK (Kovács Marcell, von Bartheld Alex, Sághy Bálint, Wolff Péter, Kolovratnik Borisz - csapatvezető: Nemes Gábor)
 

Egyes, elődöntők:
Kincses Kolos (Metro RSC 1.) – Major Áron (Metro RSC, 4.) 6:1, 6:3
Mező Marcell (Metro RSC, 3.) – Fenyves Koppány (Normafa, 2.) 6:1, 6:2
döntő
Kincses – Mező 6:1, 6:0

 

f12 dontosok es kisantal 2019Az F12 döntős Mező Marcell, Kisantal Péter edző és a győztes Kincses Kolos

 

Páros, elődöntők:
Fenyves Koppány, Kincses Kolos (Normafa, Metro RSC, 1.) – Major Áron, von Bartheld Alex (Metro RSC, Pasarét, 5.) 6:3, 6:4
Almádi Attila, Kristyán István (MTK, Tenisz Műhely, 3.) – Kovács Marcell, Mező Marcell (Pasarét, Metro RSC, 2.) 0:6, 6:3, 10-3
döntő:
Fenyves, Kincses – Almádi, Kristyán 6:4, 6:3

 

f12 paros 2019Az F12 párosdöntő eredményhirdetése

 

Lányok
Csapatbajnokság

1. Gellért SE (Bíró Melinda, Nyúl Csenge, Buchholcz Bora - csapatvezető: Trója Tibor)
2. HTF CSO-KO (Benke-Giosanu Izabella, Burkus Bella, Székely Kinga - csapatvezető: Szilassy Réka)
3. SVSE-GYSEV (Kászoni Réka, Ganbat Jázmin, Fizel Laura, Pilmayer Ráhel - csapatvezető: Úr Csaba, Babos Csaba, Úr Viktor)

 

l12 gellert 2019Szegedi lányok a dobogó legmagasabb fokán

 

Egyes, elődöntők:
Bíró Melinda (Gellért SE, 1.) – Farkaslaki-Hints Flóra (Kiskút, 3.) 6:0, 6:1
Kardos Lora (Római TA, 4.) – Benke-Giosanu Izabella (HTF CSO-KO, 2.) 6:1, 6:3
döntő
Bíró – Kardos 6:3, 6:0

 
Páros, elődöntő:
Bak-Szabó Norina, Bíró Melinda (Top Sport, Gellért SE, 1.) – Ganbat Jázmin, Kászoni Réka (SVSE) 6:0, 6:1
Böröczky Emilia, Kardos Lora (Fitt SE, Római TA, 2.) – Benke Giusanu Izabella, Nemcsek Gréta (HTF CSO-KO, Vasas, 3.) 6:7(6), 6:3, 10-8
döntő:
Bak-Szabó, Bíró – Böröczky, Kardos 6:1, 6:4

 

kardos loraA 10 esztendős Kardos Lora (Római TC) két számban is döntős volt

 

 

14 esztendősök

Fiúk
Csapatbajnokság:

1. MTK (Mészáros Patrik, Gubi Trisztán, Kisantal Botond, Géresi Olivér, Győri Lóránt Krisztián és Fehér Alexander - csapatvezető: Enyedi János)
2. Vasas-Pirosak (Sávay Zalán, Grossmann Maxim, Markovits Milán, Kuthy Kolos - csapatvezető: Fonó László)
3. Győri AC (Pálfi Zoltán, Eisenkolb Máté és Galló Ákos - csapatvezetők: Berecz Benedek és Berecz András)

f14 mtk 2019MTK-arany az F14-es csb-n

 

Egyes, elődöntők:
Mészáros Patrik (MTK, 1.) – Sávay Zalán (Vasas, 5.) 6:3, 6:0
Gubi Trisztán (MTK, 4.) – Hornung Gábor (BBTC, 2.) 3:6, 6:2, 6:1
döntő:
Mészáros – Gubi 6:4, 0:6, 6:4

 

gubi es meszaros mtk 2019Klubtársak a fináléban: Gubi Trisztán és Mészáros Patrik, mindketten MTK

Páros, elődöntők:
Mészáros, Sávay (MTK, Vasas, 1.) – Markovits, Pálfi (Vasas, GYAC, 5.) 6:1, 6:4
Hornung, Kisantal (BBTC, MTK, 3.) – Csóll, Eisenkolb (Dunakeszi, GYAC, 8.) 6:1, 6:0
döntő:
Mészáros, Sávay – Hornung, Kisantal  7:5, 1:6, 10-5

Lányok
Csapatbajnokság:

1. Rózsaszín Pillangók (Kuti Alíz, Eperjesi Kata, Takács Anna, Regős Anna - csapatvezető: Monostori Tamás)
2. Gellért SE, Szeged (Major Stella, Kis-Czakó Eszter és Mendre Mirtill - csapatvezető: Trója Tibor)
3. Nexon Dunakeszi TK (Komlódi Kiara, Szilágyi Ágota, Quittner Dóra és Pukkai Réka - csapatvezetők: Punyi Gábor és Szűcs Csaba)

l14 rozsaszin pillangok 2019Zuglói csapatsiker, aranyat nyertek a Rózsaszín Pillangók

 

Egyes, elődöntő:
Molnár Kitti (Metro RSC, 1.) – Berényi Eszter (Tenisz Műhely) 6:4, 6:2
Fenyves Gréta (Normafa, 2.) – Kis-Czakó Eszter (Gellért SE) 6:2, 6:2
döntő:
Fenyves – Molnár 1:6, 6:4, 6:4

Páros, elődöntők:
Fenyves Gréta, Molnár Kitti (Normafa, Metro, 1.) – Berényi Eszter, Csibrák Antónia Tenisz Műhely, SZVUK, 3.) 6:2, 6:2
Murzsa Gréta, Semperger Ivett (MTK, Budaörs, 4.) – Kuti Alíz, Major Stella (Pillangó, Gellért SE, 2.) 7:5, 6:3
döntő:
Fenyves, Molnár – Murzsa, Semperger 6:1, 6:1

fenyves greta es molnar kitti u14 2019Egyesben Fenyves Gréta nyert Molnár Kitti ellen, párosban együtt diadalmaskodtak

 

16 esztendősök

Fiúk
Csapatbajnokság:

1. Tenisz Műhely (Kalocsai Péter, Deli Merse, Boros Attila, Schmidt-Bohn Zsombor, Csermák Bálint, Szmrecsányi Olivér - csapatvezető: Selmeci Petra)
2. Match Point (Miljanic Marko, Zsigrai László, Varga János - csapatvezető: Szabadits Eszter)
3. Game Tennis (Szombathelyi Benedek, Gombás Péter, Márki Marcell - csapatvezető: Pákai Norbert)

f16 dijatadas 2019Az F16-os csapatbajnokság dobogósai

 

Egyes, elődöntők:
Kalocsai Péter (Tenisz Műhely, 1.) – Szőke Ádám (Pasarét, 9.) 6:2, 6:1
Drágár Péter (MTK, 2.) – Szombathelyi Benedek (Game Tennis, 5.) 7:5, 6:0
döntő:
Kalocsai – Drágár 6:1, 6:3

Páros, elődöntők:
Drágár Péter, Kalocsai Péter (MTK, Tenisz Műhely, 1.) - Belkovics Achilles, Deli Merse (MTK, Tenisz Műhely, 4.) 6:2, 6:1
Kincses Kristóf, Sztasák Jonatán (MTK, Árpádföld, 2.) - Csermák Bálint, Schmidt-Bohn Zsombor (Tenisz Műhely) 6:0, 6:4
döntő:
Drágár, Kalocsai - Kincses, Sztasák 6:3, 6:2

 

f16 paros 2019A 16 esztendős párosok dobogósai

 

Lányok
Csapatbajnokság:

1. Future Tennis Team, Fót (Matkó Réka, Juhász Janka - csapatvezető: Horváth Henrik)
2. Panakor Győr (Beer Jázmin Rebeka, Rácz Noémi, Anka Sára Vivien - csapatvezető: Kéki Miklós)
3. MARSO Tenisz Centrum Nyíregyháza (Zöldi Alíz, Varga Viktória - csapatvezető: Horváth Gábor)

juhasz janka es matko reka 2019Juhász Janka és Matkó Réka csb-aranyat nyert a fóti Future TT klubjának

Egyes, elődöntők:
Bartha Panna (Pécs VTC, 1.) – Bodó Blanka (MTK, 4.) 6:0, 6:2
Matkó Réka (Future TT, 2.) – Kántor Anna (MTK, 3.) 6:1, 6:4
döntő:
Matkó – Bartha  6:3, 6:0

Páros, elődöntők:
Bartha Panna, Kántor Anna (PVTC, MTK, 1.) - Baranyai Dóra, Mihálka zsófia (Dunakesz, Alfa TI) 2.6, 6:4, 11-9
Bodó Blanka, Farkas Szonja (MTK, 2.) - Anka Sára, Beer Jázmin (Panakor) 5:7, 6:2, 10-3
döntő
Bartha, Kántor – Bodó, Farkas 6:0, 6:1

 

l16 dontoAz L16-os versenyszám döntősei

 

 

18 esztendősök

Fiúk
Csapatbajnokság:

1. Balatonboglári TC SE (Kis-Balázs Rafael, Hornung Iván - edzők: Fekete Rudolf és Pákai Norbert)
2. MTK I. (Cseresznyés Máté, Haunold Máté, Szellő Ádám, Drágár Péter, Markó Csaba - csapatvezető: Krafcsik Tamás)
3. Tenisz Műhely (Buzonics Dominik, Tigyi Olivér, Szakács Olivér - csapatvezető: Selmeci Petra)

bbtc ob 2019Kis-Balázs Rafael és Hornung Iván között a BBTC-edző, Fekete Rudolf

 

Egyes, elődöntők:
Velcz Zsombor (Match Point, 1.) – Hermán Benedek (Vasas, 3.) 6:0, 6:0
Buzonics Dominik (Tenisz Műhely, 4.) – Deli Mihály (Vasas, 5.) 6:4, 6:0
döntő:
Velcz – Buzonics 6:4, 6:4

 

velcz ob 2019Velcz Zsombor nyerte a 18 éves korosztály versenyét

 

Páros, elődöntők:
Buzonics Dominik, Deli Mihály (Tenisz Műhely, Vasas, 1.) – Haunold Máté, Velcz Zsombor (MTK, Match Point, 3.) 6:2, 7:5
Cseresznyés Máté, Dulganov Richárd (MTK, Budaörs, 3.) – Hornung Iván, Kis-Balázs Rafael (BBTC, 2.) 6:0, 3:6, 12-10
döntő:
Cseresznyés, Dulganov – Buzonics, Deli 5:7, 6:2, 13-11

f18 paros 2019A párostorna dobogósai

 

Lányok
Csapatbajnokság:

1. Soproni VSE-GYSEV (Petrovszki Lili, Steierhoffer Sára, Szekeres Ivett, Szabó Borbála, Molnár Szófia - csapatvezetők: Úr Csaba, Babos Csaba, Úr Viktor)
2. Fortuna (Papp Nóra, Bartosik Réka, Kabina Kinga, Barta Boglárka - csapatvezető: Kovács István)
3. SZVUK SE (Dávid Cintia, Bordás Patrícia, Wiandt Viktória - csapatvezető: Dénes Tibor)

 

svse l18 2019 copyAz SVSE-lányok diadalmaskodtak az L18-as csb-n

 

Egyes, elődöntők:
Jánosi Luca (Győri AC, 1.) – Plasek Lilla (Future TT) 6:0, 7:6(2)
Szabanin Natália (MTK, 2.) – Steierhoffer Sára (SVSE-GYSEV) 6:0, 6:0
döntő:
Szabanin – Jánosi 7:6(6), 6:2

szabanin natalia 2019Szabanin Natália nyerte az L18 egyéni küzdelmeit

 

Páros, elődöntők:
Kovács Zita, Zádori Réka (GYAC, Kiskút, 2.) – Jánosi Luca, Punyi Anna (GYAC, Budaörs) 6:2, 6:3
Matkó Réka, Plasek Lilla (Future TT) – Dávid Cintia, Wiandt Viktória (SZVUK) 6:3, 6:3
döntő:
Matkó, Plasek – Kovács, Zádori 6:3, 6:1

 

 

kozonseg obA pályán izzadtak a játékosok, árnyékból figyelték őket a nézők

 

FaLang translation system by Faboba
A tenisz-palya.hu évkönyve – 2018

Pályakereső