A nyíregyházi Marso Tenisz Centrum pályáin az utolsó hőségnapon, kedden a lányoknál a 16 és 18 éves korosztályban is az aranykapuba értek az egyéni verseny szereplői.

Mindkét finálé az 1. és a 2. kiemelt csatáját hozza.

A fiúknál a 18-asok szerdán két kört mennek, így e számban is eredményt hirdetnek majd koraeste.

Boldog soproniak: az SVSE-GYSEV nyerte az L18-as csapatbajnokságot

 

Az mindenesetre már most megállapítható, hogy az ifjú urak nem olyan simán lépdelnek előre, mint a hölgyek.

A 18 esztendősök viadalának alakulása közel áll a papírformához, hiszen az első három kiemelt ott lesz a szerda délelőtti elődöntőkben, csupán a 2. kiemelt Cseresznyés Máté negyeddöntős búcsúja számít váratlannak. Aligha nevezhető ugyanakkor meglepetésnek, ha a korosztályos magyar rangsor nyolcadik helyezettje legyőzi az ötödiket... - s tegyük gyorsan hozzá, Deli Mihály (Vasas) alaposan megdolgozott a megérdemelt győzelemért.

Szerdán dupla feladat vár a versenyben maradottakra: 10.30 órától lesznek az elődöntők, s várhatóan délután 3 órától lejátsszák a finálét is.

A 16 esztendősöknél volt egy értékes skalpszerzés: a 13. kiemelt Páll Noel a legjobb nyolc közé jutásért simán (6:3, 6:1) verte a 3. kiemelt árpádföldi Kincses Kristófot. Gombás Péter (Game Tenisz) is nagy csatára késztette klubtársát, Szombathelyi Benedeket, ám ott nem borult a papírforma, s végül Szombathelyi 6:1, 4:6, 6:3-mal jutott a negyeddöntőbe. Hasonlóan nagy csatát hozott a Szőke Ádám (Pasarét, 9.)-Zsigrai László (Match Point, 8.) mérkőzés, melyen végül Szőke 7:5, 4:6, 6:2-re diadalmaskodott.

Ahogy már korábban jeleztük, a nap meccse az F18-as párosdöntő volt, mely az utolsó pillanatig kiélezett csatát hozott, s hajszálnyi különbség döntött a két remek duó harcában.

F18 negyeddöntők:
Velcz Zsombor (Match Point, 1.)- Héjjas Csongor (Római TA, 8.)          6:2, 6:1
Hermán Benedek (Vasas, 3.) - Cseh Tamás (Petőfi TSE)                      6:1, 6:2
Buzonics Dominik (Tenisz Műhely, 4.) - Kis-Balázs Rafael (BBTC, 9.)     6:4, 0:6, 6:4
Deli Mihály (Vasas, 5.)- Cseresznyés Máté (MTK, 2.)                           7:5, 2:6, 6:3
Elődöntők:
Velcz Zsombor (Match Point, 1.)- Hermán Benedek (Vasas, 3.)
Buzonics Dominik (Tenisz Műhely, 4.) - Deli Mihály (Vasas, 5.)

F18 páros, elődöntő:
Buzonics Dominik, Deli Mihály (Tenisz Műhely, Vasas, 1.) - Haunold Máté, Velcz Zsombor (MTK, Match Point, 3.)          6:2, 7:5
Cseresznyés Máté, Dulganov Richárd (MTK, Budaörs, 3.) - Hornung Iván, Kis-Balázs Rafael (BBTC, 2.)                        6:0, 3:6, 12-10
döntő:
Cseresznyés Máté, Dulganov Richárd (MTK, Budaörs, 3.) - Buzonics Dominik, Deli Mihály (Tenisz Műhely, Vasas, 1.)     5:7, 6:2, 13-11

F16
a negyeddöntők párosítása:
Kalocsai Péter (Tenisz Műhely, 1.) - Miljanic Markó (Match Point, 7.)
Sztasák Jonatán (MTK, 4.) - Szőke Ádám (Pasarét, 9.)
Szombathelyi Benedek (Game Tennis, 5.) - Páll Noel (Tenisz P., 13.)
Drágár Péter (MTK, 2.) - Belkovics Achilles (MTK, 6.)

L18 elődöntők
Jánosi Luca (Győri AC, 1.) - Plasek Lilla (Future TT) 6:0, 7:6(2)
Szabanin Natália (MTK, 2.) - Steierhoffer Sára (SVSE-GYSEV) 6:0, 6:0
A döntő (szerda 15 óra):
Jánosi Luca (Győri AC, 1.) - Szabanin Natália (MTK, 2.)

L16 elődöntők:
Bartha Panna (Pécs VTC, 1.)- Bodó Blanka (MTK, 4.) 6:0, 6:2
Matkó Réka (Future TT, 2.) - Kántor Anna (MTK, 3.) 6:1, 6:4
A döntő (szerda 10.30):
Bartha Panna (Pécs VTC, 1.) - Matkó Réka (Future TT, 2.)

FaLang translation system by Faboba
A tenisz-palya.hu évkönyve – 2018

Pályakereső