A korosztályos országos bajnokság F14-es döntőjében klubtársak mérkőztek, s Mészáros Patrik három játszmában nyert Gubi Trisztán ellen.

A 14 esztendősek elbúcsúztak a nyíregyházi Marso Tenisz Centrum pályáitól.

A következő napokban a 16 és 18 éveseké a főszerep, zárásként pedig jön a 12 éves korosztály magyar bajnoksága.

L16 csb: az ezüstös győri, a győztes fóti és a bronzérmes nyíregyházi csapat

 

A vasárnapi F14-es döntő első játszmáját nagy csata után hozta az 1. kiemelt Mészáros, ám utána gameveszteség nélküli játszmával jött vissza a meccsbe a 4. kiemelt Gubi. A döntő szett ismét kiélezett harcot hozott, s végül Mészáros diadalmaskodott, aki a korosztály abszolút bajnoka, hiszen egyesben, párosban (a vasasos Sávay Zalán társaként), valamint a csapatversenyben győztes MTK éljátékosaként is aranyérmet nyert.

 

mtk dontoA Blue Tigers-csapat az F14-es MTK-házidöntő után

 

Lezárultak a 16 és 18 esztendősök csapatbajnoki küzdelmei is.

Érdekesség, hogy négy különböző klub nyerte az aranyakat - a lányoknál a fóti Future TT és a Soproni SVSE-GYSEV diadalmaskodott, a fiúknál a fővárosi Tenisz Műhely és a balatonboglári BBTC állhatott a dobogó legfelső fokán.

L16
az 1. helyért: Future TT - Panakor 2-0
a 3. helyért: Marso TC - MTK II. 2-1
az 5. helyért: Fortuna - MTK I. 2-0

A dobogósok: 1. Future Tennis Team, Fót (Matkó Réka, Juhász Janka - csapatvezető: Horváth Henrik), 2. Panakor Győr (Beer Jázmin Rebeka, Rácz Noémi, Anka Sára Vivien - csapatvezető: Kéki Miklós), 3. MARSO Tenisz Centrum Nyíregyháza (Zöldi Alíz, Varga Viktória - csapatvezető: Horváth Gábor)

F16
az 1. helyért: Tenisz Műhely - Match Point 2-0
a 3. helyért: Game Tennis - Panakor 2-0
az 5. helyért: DUSE - Dunakeszi TK 2-0
a 7. helyért: SVSE - GYSEV-MTK 1-1

A dobogósok: 1. Tenisz Műhely (Kalocsai Péter, Deli Merse, Boros Attila, Schmidt-Bohn Zsombor, Csermák Bálint, Szmrecsányi Olivér - csapatvezető: Selmeci Petra), 2. Match Point (Miljanic Marko, Zsigrai László, Varga János - csapatvezető: Szabadits Eszter), 3. Game Tennis (Szombathelyi Benedek, Gombás Péter, Márki Marcell - csapatvezető: Pákai Norbert)

 

L18
az 1. helyért: SVSE - Fortuna 2-0
a 3. helyért: SZVUK - Panakor jn.
az 5. helyért: Pasarét - MTK 2-1
a 7. helyért: DUSE - Marso TC 2-0

A dobogósok: 1. Soproni VSE-GYSEV (Petrovszki Lili, Steierhoffer Sára, Szekeres Ivett, Szabó Borbála, Molnár Szófia - csapatvezetők: Úr Csaba, Babos Csaba, Úr Viktor), 2. Fortuna (Papp Nóra, Bartosik Réka, Kabina Kinga, Barta Boglárka - csapatvezető: Kovács István), 3. SZVUK SE (Dávid Cintia, Bordás Patrícia, Wiandt Viktória - csapatvezető: Dénes Tibor)

F18

az 1. helyért: BBTC-MTK I. 2-1
a 3. helyért: Tenisz Műhely-Pasarét 2-0
az 5. helyért: Tenisz Park-Szentesi TK 2-1

A dobogósok: 1. Balatonboglári TC SE (Kis-Balázs Rafael, Hornung Iván - edzők: Fekete Rudolf és Pákai Norbert), 2. MTK I. (Cseresznyés Máté, Haunold Máté, Szellő Ádám, Drágár Péter, Markó Csaba - csapatvezető: Krafcsik Tamás), 3. Tenisz Műhely (Buzonics Dominik, Tigyi Olivér, Szakács Olivér - csapatvezető: Selmeci Petra).

 

A BBTC F18-as bajnokcsapata, Kis-Balázs Rafael és Hornung Iván, középen Fekete Rudolf edző - Fotó: FacebookA BBTC F18-as bajnokcsapata, Kis-Balázs Rafael és Hornung Iván, középen Fekete Rudolf edző

 

FaLang translation system by Faboba
A tenisz-palya.hu évkönyve – 2018

Pályakereső