Június második felében lezajlottak a korosztályos Budapest- és vidékbajnokságok küzdelmei, egyéniben és csapatban egyaránt. A fővárosiak az Építők sporttelepén, a vidékiek Balatonbogláron, a BBTC nagyszerű telepén versenyeztek - néha igen mostoha időjárási körülmények között.

Az alábbiakban megtalálható az összesített eredménylista, valamennyi versenyszám dobogósainak névsora.

A 18 esztendős fiú párosok vidékbajnokságának dobogósai

A budapestiek az Építők népligeti telepén vetélkedtek. Emlékezünk esztendőkre, amikor a 64-es tábla is megtelt a korcsoportos bajnokságon... Ezúttal így alakult a résztvevők száma az egyéni versenyeken: a 12 éveseknél 39 fiú és 19 lány, a 14 esztendősöknél 42 és 16, a 16 éveseknél 19 és 13, míg a 18 éveseknél 14 és 4.

A vidékbajnokságon a legifjabbaknál 36, illetve 30 nevező volt, a 14 éveseknél 43, illetve 37, a 16 esztendősöknél 29, illetve 15, míg a legidősebbeknél 20, illetve 12 nevezés érkezett az egyéni versenyre.

Íme az érmesek teljes listája.

 

Budapesti korosztályos bajnokság

Csapat

Leány 12: 1. HTF CSO-KO, 2. Vasas SC, 3. Alfa TI
L14: 1. Pillangó TC, 2. MTK, 3. Fortuna SE
L16: 1. MTK I, 2. Fortuna SE, 3. MTK II.
L18: 1. Pasaréti TK, 2. Fortuna SE, 3. MTK

Fiú 12: 1. Metro RSC, 2. Pasarét TK, 3. Alfa TI
F14: 1. MTK I., 2. Vasas SC piros
F16: 1. Tenisz Műhely, 2. Match Point TC
F18: 1. MTK I., 2. Tenisz Műhely 3. Pasaréti TK

Egyéni

Leány 12: 1. Benke-Giosanu Izabella (HTF-Csoko), 2. Bak-Szabó Norina (Top Sport ), a döntőben: 6:4, 5:7, 10-8, 3. Kálmán Luca (Alfa TI) és Balassy Lotti (Pasarét). - Páros: 1. Bak-Szabó Norina, Burkus Bella (Top Sport, HTF Csoko), 2. Kálmán Luca, Mihálka Anna (Alfa TI), a döntőben: 6:2, 6:3.

L14: 1. Molnár Kitti (Metro RSC), 2. Berényi Eszter (Tenisz Műhely), a döntőben: 6:2, 6:0, 3. Kuti Alíz (Pillangó) és Eperjesi Kata (Pillangó). - Páros: 1. Fenyves Gréta, Molnár Kitti (Normafa TC, Metro RSC), 2. Lay Kinga, Németh Kitti (Fortuna), a döntőben: 7:5, 6:0, 3. Kuti Alíz, Murzsa Gréta (Pillangó, MTK) és Berényi Eszter, Eperjesi Kata (Tenisz Műhely, Pillangó).

L16: 1. Badics Mila (MTK), 2. Mihálka Zsófia (Alfa TI), a döntőben: 6:4, 6:3, 3. Fenyves Angelika (Normafa) és Tállay Luca (Pasarét). - Páros: 1. Badics Mila, Mihálka Zsófia (Alfa TI), 2. Thodory Lili, Tállay Luca (MTK, Pasarét), a döntőben: 6:1, 6:2, 3. Terebessy Anna, Wenczel Laura (MTK) és Almádi Alexandra, Ruprecht Réka (MTK, Római TA).

L18: 1. Papp Nóra (Fortuna SE), 2. Kabina Kinga (Fortuna SE), 3. Kállai Szófia (Pasarét), 4. Jex Lili (MTK). Körmérkőzéses torna.

Fiú 12: 1. Kincses Kolos (Metro RSC), 2. Mező Marcell (Metro RSC), a döntőben: 6:2, 6:1, 3. Kovács Marcell (Pasarét) és Fenyves Koppány (Normafa). - Páros: 1. Fenyves Koppány, Kincses Kolos (Normafa, Metro RSC), 2. Kovács Marcell, Mező Marcell (Pasarét, Metro RSC), a döntőben: 6:2, 6:1, 3. Major Áron, Takács Bercel (Metro RSC, Tenisz Műhely) és Almádi Attila, Kristyán István (MTK, Tenisz Műhely).

F14: 1. Mészáros Patrik (MTK), 2. Gubi Trisztán (MTK), a döntőben 6:3, 7:5, 3. 3. Halmos Kornél (Pasarét) és Márki Marcell (Game Tennis SE). - Páros: 1. Gubi Trisztán (MTK), Márki Marcell (Game Tennis SE), 2. Mészáros Patrik, Sávay Zalán (MTK, Vasas), a döntőben 4:6, 7:6(4), 10-7, 3. Fehér Alexandre, Kisantal Botond (MTK) és Mihály Márk, Visontai Milán (MTK).

F16: 1. Kincses Kristóf (Árpádföld), 2. Szombathelyi Benedek (Game Tennis), a döntőben: 3:6, 6:1, 6:4, 3. Belkovics Achilles (MTK) és Sztasák Jonatán (MTK). – Páros: 1. Miljanics Marko, Tomori Benedek (Match Point, Tenisz Műhely), 2. Szőke Ádám, Urbán Tamás (Pasarét, Alfa TI), a döntőben: 6:7(2), 6:4, 10-3, 3. Csermák Bálint, Schmidt-Bohn Zsombor (Tenisz Műhely) és Belkovics Achilles, Deli Merse (MTK, Tenisz Műhely).

F18: 1. Cseresznyés Máté (MTK), 2. Héjjas Csongor (Római TA), a döntőben 6:1, 6:2, 3. Haunold Máté (MTK) és Hermán Benedek (Vasas). - Páros: 1. Cseresznyés Máté, Haunold Máté (MTK), 2. Grossmann Benjamin, Héjjas Csongor (Pasarét, Római TA), a döntőben: 7:5, 6:2, 3. Konrády Leon, Markovich Milán (MTK).

 

Korosztályos vidékbajnokság

Csapat

Leány 12: 1. Gellért SE, 2. SVSE, 3. Dunakeszi TK és Panakor TK
L14: 1. Fehérvár Kiskút, 2. Gellért SE, 3. SVSE-GYSEV 1. és SVSE-GYSEV 2.
L16: 1. Future Tennis Team, 2. GYAC, 3. Marso TC és Panakor TK
L18: 1. SVSE GYSEV 1, 2. SZVUK SE, 3. DUSE és Panakor TK

Fiú 12: 1. Sportmánia, 2. Panakor TK, 3. SVSE-GYSEV és Dunakeszi TK
F14: 1. Dunakeszi TK, 2. Győri AC, 3. SVSE I és BBTC
F16: 1. Panakor TK, 2. SVSE-GYSEV, 3. DUSE és Dunakeszi TK
F18: 1. BBTC, 2. Marso TC, 3. Tenisz Park SE és Szentesi TK

Egyéni

Leány 12: 1. Bíró Melinda (Gellért SE), 2. Szabó Lora (Bregyó TE), a döntőben: 6:0, 6:0, 3. Nyúl Csenge (Gellért SE) és Kaszoni Réka (SVSE). – Páros: 1. Bíró Melinda, Kovács Luca (Gellért SE, BBTC), 2. Farkaslaki Hints Fóra, Szabó Lora (Kiskút TK, Bregyó TE), a döntőben: 6:4, 6:2, 3. Bede Fanni, Péter Lili (Barcikai TC, DUSE) és Ganbat Jázmin, Kaszoni Réka (SVSE).

L14: 1. Major Stella (Gellért SE), 2. Varga Viktória (Marso TC), a döntőben: 7:5, 2:6, 7:6(7), 3. Semperger Ivett (Budaörs) és Kis-Czakó Eszter (Gellért SE). – Páros: 1. Major Stella, Semperger Ivett (Gellért SE, Budaörs), 2. Csibrák Antónia, Varga Viktória (SZVUK SE, Marso TC), a döntőben: 7:6(4), 3:6, 10-7, 3. Kis-Czakó Eszter, Vörös Viktóra (Gellért SE, Pécs VTC) és Juhász Janka, Szilágyi Ágota (Future TT, Dunakeszi TK).

L16: 1. Matkó Réka (Future TT), 2. Nagy-Békesi Bíborka (GYAC), a döntőben: 6:3, 6:2, 3. Stoiber Norina (GYAC) és Finak Eszter (Petőfi és Fia). – Páros: 1. Baranyai Dóra, Matkó Réka (Dunakeszi, Future TT), 2. Nagy-Békesi Bíborka, Stoiber Norina (GYAC), a döntőben: 6:1, 7:5, 3. Anka Sára, Rácz Noémi (Panakor) és Finak Eszter, Pór Eszter ((Petőfi és Fia, BBTC).

L18: 1. Csordás Boglárka (Panakor), 2. Lehoczky Anna (Gellért SE), a döntőben: 6:4, 6:0, 3. Petrovszki Lili (SVSE) és Kurdi Dóra (Panakor). – Páros: 1. Csordás Boglárka, Lehoczky Anna (Panakor, Gellért SE), 2. Petrovszki Lili, Steierhoffer Sára (SVSE), a döntőben: 6:2, 6:3, 3. Salamon Eszter, Zöldi Martina (Marso TC) és Magyar Laura, Szekeres Ivett (SVSE).

Fiú 12: 1. Závaczki Milán (Marso TC), 2. Csepa Zétény (Dunakeszi), a döntőben: 6:1, 6:0, 3. Kulcsár Kristóf (ZTE) és Molnár Máté (Panakor). – Páros: 1. Kulcsár Kristóf, Tóth Ákos (ZTE, Sportmánia), 2. Horváth Bence, Molnár Máté (Panakor), a döntőben: 6:4, 2:6, 10-6, 3. Csepa Zétény, Szalai Kristóf (Dunakeszi) és Kovács Barnabás, Virághalmi Viktor (Sportmánia)

F14: 1. Kőszegi Dominik (Future), 2. Hornung Gábor (BBTC), a döntőben: 6:4, 2:6, 6:0, 3. Pálfi Zoltán (GYAC) és Eisenkolb Máté (GYAC). – Páros: 1. Hornung Gábor, Kőszegi Dominik (BBTC, Future), 2. Brulich Botond, Gráf Bence (Dunakeszi), a döntőben: 6:4, 6:2, 3. Bíró Marcell, Juhász Bence (Gellért SE, Marso TC) és Borsos Botond, Kovács Vilmos (SVSE).

F16: 1. Páll Noel (Tenisz Park), 2. Bakó Bálint SVSE), a döntőben: 6:3, 6:1, 3. Pesti Balázs (Szentendre) és Gödri István (DUSE). – Páros: 1. Páll Noel, Pesti Balázs (Tenisz Park, Szentendre), 2. Molnár Csongor, Nádasy Gergely (Panakor), a döntőben: 6:2, 6:2, 3. Bakó Bálint, Bencző Balázs (SVSE, DUSE) és Dancsák Márton, Orosz Botond (Dunakeszi, TSZK Gyula).

F18: 1. Kis-Balázs Rafael (BBTC), 2. Hornung Iván (BBTC), a döntőben: 6:2, 6:1, 3. Juhos Tibor (Szentes) és Balogh Bálint (Siófok). – Páros: 1. Kis-Balázs Rafael, Hornung Iván (BBTC), 2. Juhos Tibor, Ruzsity Dávid (Szentes, Gellért SE) játék nélkül, 3. Páll Marcell, Toma Henrik (Tenisz Park, Marso TC) és Mihály Márk, Úr Xavér (SVSE).

FaLang translation system by Faboba
A tenisz-palya.hu évkönyve – 2018

Pályakereső