Mindkét Szuper Liga-trófeát az MTK teniszezői szerezték meg, nőknél és a férfiaknál is a Győri AC végzett a második helyen. A hölgyeknél körmérkőzéses sorozat döntötte el a hat csapat sorrendjét, az uraknál az elődöntőbe jutást kellett előbb kiharcolni, s azt követte az aranymeccs.

Összeállításunkban megtalálható a két SZL összes részeredménye.

A női bajnokcsapat - Fotó: MTSZ

 

NŐI SZUPER LIGÁBAN AZ MTK MÁR A RAJTNÁL ELHÚZOTT 

Hat csapat vágott neki 2019-ben is a női Szuperliga körmérkőzéses sorozatának, melynek már az első körében találkozott egymással a legutóbbi arany- és ezüstérmes. A címvédő MTK a Fehérvár Kiskút TK otthonában jelezte, hogy idén sem érné be kevesebbel, a vendéglátók egyetlen pontját a Gálfi Dalmát legyőző Bondár Anna szerezte, a fővárosi gárda azonban Jani Rékával, Arn Grétával, Bukta Ágival és Nagy Adriennel simán nyert.

A második fordulóban tulajdonképpen be is biztosította bajnoki címét az MTK: Győrött is nyerni tudott, s miután később a Budaörsöt, a SZVUK SE-t és a PVTC-t simán verte, így veretlenül lett bajnok.

Az MTK duplázni is tudott, hiszen a férfi Szuperliga után a nők küzdelmében is az első helyen végzett.

A 2019-es női Szuperliga végeredménye:

  1. MTK
  2. Győri AC
  3. Fehérvár Kiskút SE
  4. Budaörsi SC
  5. Százhalombattai VUK SE
  6. Pécs VTC

 

A részletes eredmények

SZÁZHALOMBATTAI VUK SE – BUDAÖRSI SC 0-7
Horváth Adrienn – Fárbás Réka 1:6, 6:2, 8-10
Dávid Cintia – Nagymihály Luca 5:7, 1:6
Bordás Patricia – Müller Nikoletta 4:6, 4:6
Csibrák Antónia – Toronyi Dominika 3:6, 1:6
Mogyorósi Kornélia – Budai Enikő 1:6, 0:6
Bordás, Horváth – Nagymihály, Müller 3:6, 3:6
CsibráK, Dávid – Toronyi, Budai 5:7, 5:7

GYŐRI AC – PÉCS VTC 7-0
Kovács Zita – Bartha Panna 6:1, 7:5
Békefi Bianka – Buczkó Emma 6:0, 6:0
Stolmár Rebeka – Mihálka Zsófia 6:0, 6:0
Szombati-Serfőző Eszter – Lukács Lívia 6:6, Lukács feladta
Felkel Irina – Migalko Natalia 6:4, 6:2
Kovács, Békefi – Bartha, Mihálka 6:1, 6:3
Stolmár, Felkel – Jankovics, Horváth 6:1, 6:2

FEHÉRVÁR KISKÚT TK – MTK 1-6
Kucsova Kristina – Jani Réka 3:6, 0:6
Bondár Anna – Gálfi Dalma 6:3, 6:3
Udvardy Panna – Arn Gréta 6:4, 4:6, 0-10
Udvardy Luca – Bukta Ágnes 6:4, 3:6, 7-10
Susányi Zsófia – Nagy Adrienn 4:6, 2:6
Zádori, Bondár – Jani, Nagy 4:6, 6:3, 4-10
Kucsova, Udvardy L. – Gálfi, Bukta 1:6, 2:6

FEHÉRVÁR KISKÚT – SZVUK 7-0
Drahota-Szabó Dorka – Horváth Adrienn 6:4, 5:7, 10-5
Zádori Réka – Dávid Cintia 6:0, 6:0
Udvardy Luca – Bordás Patrícia 6:1, 6:0
Susányi Zsófia – Csibrák Antónia 6:1, 6:0
Tóth Kata – Mogyorósy Kornélia 6:1, 6:0
Drahota-Szabó, Zádori – Horváth, Dávid 6:4, 6:2
Susányi, Halász – Bordás, Csibrák 6:1, 6:3

GYAC – MTK 2-5
Kovács Zita – Jani Réka 2:6, 2:6
Jánosi Luca – Gálfi Dalma 2:6, 1:6
Békefi Bianka – Bukta Ágnes 7:5, 6:4
Stolmár Rebeka – Földeák Kata 6:0, 6:1
Szombati-Serfőző Eszter – Kántor Anna 1:6, 2:6
Kovács, Békefi – Jani, Gálfi 4:6, 4:6
Jánosi, Stolmár – Bukta, Földeák 3:6, 4:6

PVTC – BUDAÖRS 3-4
Bartha Panna – Fárbás Réka 2:6, 7:5, 6-10
Buczkó Emma – Nagymihály Luca 1:6, 2:6
Lukács Lívia – Müller Nikoletta 7:6, 6:3
Kovács Réka – Toronyi Dominika 2:6, 3:6
Vörös Petra – Budai Enikő 4:6, 3:6
Bartha, Lukács – Nagymihály, Müller 6:4, 6:4
Horváth, Jankovics – Toronyi, Budai 7:5, 6:4

BUDAÖRS – MTK 0-7
Fárbás Réka – Jani Réka 1:6, 2:6
Nagymihály Luca – Gálfi Dalma 4:6, 1:6
Müller Nikoletta – Arn Gréta 2:6, 0:6
Pump Luca – Bukta Ágnes 2:6, 1:6
Kótány Katica – Földeák Kata 1:6, 0:6
Pump, Müller – Jani, Kántor 3:6, 2:6
Toronyi, Kótány – Bukta, Földeák 2:6, 0:6

GYAC – FEHÉRVÁR KISKÚT 4-3
Kovács Zita – Udvardy Panna 6:3, 6:0
Stoiber Norina – Drahota-Szabó Dorka 0:6, 0:6
Békefi Bianka – Zádori Réka 6:4, 6:4
Stolmár Rebeka – Udvardy Luca 6:4, 7:6
Felkel Irina – Susányi Zsófia 3:6, 6:7
Kovács, Szombati-Serfőző – Drahota-Szabó, Susányi 1:6, 2:6
Stolmár, Békefi – Udvardy L, Udvardy P 6:1, 6:1

PVTC – SZVUK 3-4
Bartha Panna – Horváth Adrienn 6:0, 6:4
Buczkó Emma – Dávid Cintia 4:6, 6:0, 5-10
Lukács Lívia - Bordás Patrícia 5:7, 6:2, 10-5
Horváth Rita – Wiandt Viktória 0:6, 4:6
Kovács Réka – Csibrák Antónia 4:6, 6:7
Bartha, Lukács – Dávid, Wiandt 6:2, 6:1
Horváth, Jankovics – Csibrák, Horváth 6:2, 2:6, 4-10

BUDAÖRS – GYAC 2-5
Fárbás Réka – Kovács Zita 1:6, 2:6
Nagymihály Luca – Jánosi Luca 1:6, 6:0, 8-10
Müller Nikoletta – Stoiber Norina 6:0, 6:1
Toronyi Dominika – Békefi Bianka 1:6, 2:6
Pump Luca – Stolmár Rebeka 0:6, 1:6
Nagymihály, Pump – Kovács, Békefi 0:1, a Budaörs feladta
Budai, Müller – Stolmár, Jánosi 1:0, a GYAC feladta

MTK – SZVUK 7-0
Gálfi Dalma – Horváth Adrienn 4:6, 7:5, 10-6
Bukta Ágnes – Dávid Cintia 6:1, 6:1
Nagy Adrienn – Bordás Patrícia 6:3, 6:1
Földeák Kata – Csibrák Antónia 6:0, 6:2
Kántor Anna – Mogyorósi Kornélia 6:0, 6:0
Bukta, Nagy – Horváth, Dávid 6:1, 6:3
Földeák, Kántor – Bordás, Csibrák 6:2, 6:3

PVTC – FEHÉRVÁR KISKÚT 3-4
Bartha Panna – Udvardy Panna 6:0, 6:0
Buczkó Emma – Drahota-Szabó Dorka 3:6, 0:6
Mihálka Zsófia – Zádori Réka 2:6, 0:6
Lukács Lívia – Susuányi Zsófia 1:6, 0:6
Vörös Petra – Halász Klaudia 3:6, 3:6
Bartha, Mihálka – Udvardy P., Susányi 6:1, 6:1
Lukács, Buczkó – Drahota-Szabó, Zádori 6:4, 6:3

MTK – PVTC 6-1
Bukta Ágnes – Mihálka Zsófia 6:1, 6:1
Nagy Adrienn – Lukács Lívia 6:2, 6:2
Földeák Kata – Migalko Natalia 6:2, 6:3
Kántor Anna – Horváth Rita 6:3, 6:2
Visontai Tímea – Kovács Réka 6:2, 6:2
Bukta, Nagy – Mihálka, Lukács 1:0, az MTK feladta
Földeák, Kántor – Migalko, Horváth 1:0, a PVTC feladta

SZVUK – GYAC 1-6
Horváth Adrienn – Kovács Zita 6:4, 5:7, 8-10
Dávid Cintia – Jánosi Luca 3:6, 6:0
Bordás Patrícia – Stroiber Norina 6:2, 4:6, 10-4
Mogyorósi Kornélia – Békefi Bianka 0:6, 1:6
Gaál Renáta – Stolmár Rebeka 0:6, 0:6
Dávid, Horváth – Jánosi, Békefi 4:6, 4:6
Bordás, Mogyorósi – Kovács, Stolmár 2:6, 2:6

BUDAÖRS – FEHÉRVÁR KISKÚT 2-5
Fárbás Réka – Drahota-Szabó Dorka 3:6, 1:6
Nagymihály Luca – Pirók Alexa 6:4, 6:4
Müller Nikoletta – Zádori Réka 0:6, 1:6
Budai Enikő – Udvardy Luca 2:6, 1:6
Pump Luca – Susányi Zsófia 2:6, 3:6
Nagymihály, Pump – Pirók, Zádori 7:5, 6:4
Fárbás, Müller – Drahota-Szabó, Udvardy L. 2:6, 1:6

 

**

Az MTK nyerte a férfi Szuperligát, a döntőben a GYAC csapatát legyőzve


Az elődöntőben a Kőszegi SE csapatával küzdelmes mérkőzést vívott a sokszoros bajnok MTK, végül a fővárosi gárda jutott be a Szuperliga döntőjébe, melyre a Nemzeti Edzés Központban került sor.

Ellenfelük a 2017-es bajnok GYAC csapata volt,. A Rába-parti klub gárdája a címvédő Siófok ellen aratott győzelmet. A győriek a fináléban nem tudtak ennyire határozottak lenni, 3-2-es MTK-vezetéssel fordultak a párosokra, mely során a Nagy Péter/Füle Mátyás páros 3:6 7:6 11-9-re nyert a Marozsán Fábián/Kéki Márk kettős ellen, a Szintai Dávid/Piros Zsombor kettős pedig 1:6 6:4 10-7-re a Balázs Attila/Makk Péter kettős ellen, így az MTK 5-2-re behúzta a találkozót és újabb bajnoki címet ünnepelhetett.

A bronzéremért folyó találkozón Vörös Máté újabb Davis Kupa játékost győzött le, ezúttal Borsos Gábor ellen nyert 6:2 4:6 10-3-ra, a Kőszegi SE csapata azonban így is 5-2-re kikapott a Siófoki Spartacus-Bregyó TE csapatától.

A kiesési találkozókon a Budaörsi C 7-0-ra verte a Hoker-Fagyas SE-t, a Pasarét TK pedig 4-3-ra a Diego SC csapatát.

A részletes eredmények


PASARÉT TK – MTK BUDAPEST 1-6
Balla Péter – Füle Mátyás 4:6, 2:6
Balassa Balázs – Szintai Dávid 1:6, 1:6
Kovács Márk – Khín Dániel 6:2, 7:5
Tóth Attila – Szathmáry Tubor 5:7, 1:6
Grossmann Benjamin – Boncila Alex 2:6, 1:6
Balla, Kovács – Szintai, Gödry 6:4, 6:7, 9-11
Tállay, Pethes – Füle, Boncila 2:6, 5:7

BUDAÖRSI SC – SIÓFOKI SPARTACUS-BREGYÓ TE 2-5
Necz András – Borsos Gábor 3:6, 4:6
Varga-Tóth Olivér – Sallay Péter 3:6, 3:6
Szendrői László – Kiss Sebő 2:6, 0:6
Dulganov Richárd – Kellner Ádám 3:6, 1:6
Kulhanek Attila – Filipenkó Viktor 1:6, 1:6
Necz, Dulganov – Sallay, Imre 7:5, 6:3
Varga-Tóth, Kulhanek – Jakucska, Varga 6:2, 6:2

KŐSZEGI SE – DIEGO SC 7-0
Vörös Máté – Sári Botond 6:0, 6:1
Bartakovics Macell – Tóth Barnabás 6:4, 6:3
Jarc Rok – Kalocsa Bence Zoltán 6:1, 6:0
Szappanos Márton – Győrbíró-Szabó Dániel 6:3, 6:1
Enyedi János – Kaibinger Máté 6:0, 6:2
Bartakovics, Szappanos – Kaibinger,Győrbíró-Szabó 6:1, 6:4
Vörös, Enyedi – Tóth, Kalocsa 6:1, 6:4

HOKER-FAGYAS SE – GYŐRI AC 1-6
Zeljenka Martin – Marozsán Fábián 2:6, 4:6
Toronyi Erik – Makk Péter 1:6, 2:6
Horváth Péter – Kisantal Dominik 1:6, 3:6
Kovács Milán – Kéki Márk 0:6, 1:6
Paár Tamás – Fajta Péter 1:6, 3:6
Zeljenka, Toronyi – Kéki, Kisantal 2:6, 6:4, 10-8
Horváth, Paár – Fajta, Trapli 4:6, 4:6

MTK – BUDAÖRS 6-1
Nagy Péter – Necz András 6:1, 6:1
Füle Mátyás – Varga-Tóth Olivér 7:5, 6:1
Szintai Dávid – Szendrői László 6:1, 6:2
Szathmáry Tibor – Dulganov Richárd 6:3, 6:3
Boncila Alex – Hornung Iván Noel 6:7, 6:1, 4-10
Nagy, Gödry – Necz, Varga-Tóth 6:3, 6:1
Szintai, Boncila – Kulhanek, Szendrői 6:0, 6:3

SIÓFOK-BREGYÓ – PASARÉT 6-1
Borsos Gábor – Balla Péter 6:3, 6:2
Sallay Péter – Kovács Márk 7:5, 6:4
Kiss Sebő – Tóth Attila 6:3, 6:3
Kellner Ádám – Tállay Miklós 6:1, 6:0
Filipenkó Viktor – Pethes Ambrus 6:2, 6:0
Imre, Bihari – Balla, Kovács 0:6, 3:6
Filipenkó, Jakucska – Salamon, Pethes 6:2, 6:3

DIEGO – HOKER FAGYAS 4-3
Madarász Gergely – Zeljenka Martin 6:4, 6:1
Kisgyörgy Gergely – Toronyi Erik 6:4, 6:3
Tóth Barnabás – Horváth Péter 6:7, 5:7
Kalocsa Bence – Kovács Milán 1:6, 4:6
Győrbíró-Szabó Dániel – Paár Tamás 4:6, 0:6
Kaszás, Kisgyörgy – Zeljenka, Toronyi 6:3, Toronyi feladta
Madarász, Kalocsa – Kovács, Paár 6:4, 6:2

GYAC – KŐSZEG 7-0
Balázs Attila – Vörös Máté 3:6, 6:1, 11-9
Marozsán Fábián – Bartakovics Marcell 6:0, 6:1
Makk Péter – Jarc Rok 6:3, 6:3
Kisantal Dominik – Serkédi Erik 6:2, 6:0
Fajta Péter – Enyedi János 6:2, 6:0
Marozsán,Kéki – Bartakovics, Jarc 6:1, 6:2
Makk, Fajta – Enyedi, Lipták 6:1, 7:6

BUDAPÖRS – PASARÉT 3-4
Necz András – Balla Péter 2:6, 5:7
Varga-Tóth Olivér – Balassa Balázs 6:4, 7:6
Szendrői László – Kovács Márk 7:6, 1:6, 3-10
Dulganov Richárd – Tóth Attila 6:4, 3:6, 11-9
Hornung Iván – Pethes Ambrus 6:3, 6:2
Necz, Dulganov – Balla, Pethes 1:6, 6:2, 10-12
Hornung, Szendrői – Tóth, Kovács 2:6, 2:6

MTK – SIÓFOK-BREGYÓ 4-3
Nagy Péter – Borsos Gábor 6:2, 5:7, 10-5
Füle Mátyás – Sallay Péter 7:6, 6:2
Szintai Dávid – Kiss Sebő 4:6, 6:1, 10-5
Szathmáry Tibor – Kellner Ádám 4:6, 7:6, 8-10
Gödry Levente – Filipenkó Viktor 0:6, 6:7
Nagy, Szintai – Kellner, Sallay 6:3, 6:4
Füle, Gödry – Borsos, Filipenkó 6:7, 1:6

HOKER-FAGYAS – KŐSZEG 0-7
Zeljenka Martin – Vörös Máté 0:6, 2:6
Toronyi Erik – Bartakovics Marcell 2:6, 2:6
Kovács Milán – Jarc Rok 5:7, 3:6
Paár Tamás – Szappanos Márton 3:6, 3:6
Pintér Gyula – Enyedi János 0:6, 0:6
Zeljenka, Toronyi – Vörös, Szappanos 3:6, 3:6
Horváth, Paár – Enyedi, Lipták 2:6, 2:6

DIEGO – GYAC 2-5
Madarász Gergely – Marozsán Fábián 2:6, 6:4, 4-10
Kaszás Benjamin – Makk Péter 6:4, 10, Makk feladta
Kisgyörgy Gergely – Kéki Márk 6:7, 4:6
Tóth Barnabás – Trapli Szabolcs 6:2, 6:2
Kalocsa Bence – Fajta Péter 1:6, 2:6
Madarász, Kaszás – Marozsán, Kéki 6:7, 6:7
Tóth, Kalocsa – Kisantal, Fajta 3:6, 2:6

ELŐDÖNTŐK 
MTK – KŐSZEG 4-3
Piros Zsombor – Vörös Máté 6:7, 4:6
Nagy Péter – Bartakovics Marcell 6:3, 6:0
Füle Mátyás – Matjaz Jurman 1:6, 6:2, 15-13
Szintai Dávid – Szappanos Márton 6:1, 6:2
Khin Dániel – Enyedi János 7:6, 3:6, 8-10
Nagy, Szintai – Szappanos, Enyedi 6:2, 6:2
Füle, Gödry – Vörös, Matjaz 1:6, 5:7

SIÓFOK-BREGYÓ – GYAC 1-4
Borsos Gábor – Balázs Attila 6:4, 6:7, 4-10
Sallay Péter – Marozsán Fábián 2:6, 4:6
Kiss Sebő – Makk Péter 0:6, 56, Kiss feladta
Kellner Ádám – Kéki Márk 6:4, 1:6, 10-7
Filipenkó Viktor – Fajta Péter 6:7, 6:1, 5-10

DÖNTŐ:
MTK – GYAC 5-2
Piros Zsombor – Balázs Attila 1:6, 2:6
Nagy Péter – Marozsán Fábián 7:6, 7:6
Füle Mátyás -Makk Péter 6:2, 7:6
Szintai Dávid – Kisantal Dominik 6:1, 6:2
Szathmáry Tibor - Fajta Péter 1:6, 2:6
Nagy, Füle – Marozsán, Kéki 3:6, 7:6, 11-9
Szintai, Piros – Balázs, Makk 1:6, 6:4, 10-7

BRONZMÉRKŐZÉS:
KŐSZEG – SIÓFOK-BREGYÓ 2-5
Vörös Máté – Borsos Gábor 6:2, 4:6, 10-3
Bartakovics Marcell – Sallay Péter 1:6, 2:6
Matjaz Jurman – Kiss Sebő 1:0, Kiss feladta
Szappanos Márton – Kellner Ádám 1:6, 3:6
Enyedi János – Filipenkó Viktor 1:6, 0:6
Vörös, Szappanos – Borsos, Kellner 3:6, 1:6
Matjaz, Bartakovics – Sallay, Filipenkó 3:6, 3:6

 

KIESÉSI MÉRKŐZÉSEK
PASARÉT – HOKER FAGYAS 6-1
Balla Péter – Zeljenka Martin 6:2, 1:6, 10-7
Kovács Márk – Toronyi Erik 7:6, 6:2
Tóth Attila – Horváth Péter 6:1, 6:4
Grossmann Benjamin – Kovács Milán 7:5, 2:6, 10-6
Pethes Ambrus – Paár Tamás 6:7, 3:6
Balla, Tóth – Zeljenka, Toronyi 6:3, 6:4
Balassa, Kovács – Kovács, Horváth 6:3, 7:5

BUDAÖRS – DIEGO 3-4
Necz András – Madarász Gergely 3:6, 3:6
Varga-Tóth Olivér – Kaszás Benjamin 4:6, 4:6
Szendrői László – Tóth Barnabás 6:1, 6:2
Dulganov Richárd – Kalocsa Bence 6:7, 7:6, 10-8
Hornung Iván – Győrbíró-Szabó Dániel 7:6, 6:4
Varga-Tóth, Hornung – Madarász, Kalocsa 6:3, 3:6, 3-10
Szendrői, Necz – Tóth, Kaszás 7:5, 3:6, 4-10

HOKER-FAGYAS – BUDAÖRS 0-7
Zeljenka Martin – Necz András 6:3, 5:7, 10-6
Toronyi Erik – Varga-Tóth Olivér 6:3, 6:4
Horváth Péter – Szendrői László 1:6, 3:6
Paár Tamás – Hornung Iván 1:6, 3:6
- Kulhanek Attila nem játszották le
- Dulganov, Hornung nem játszották le
- Varga-Tóth, Szendrői nem játszották le
A szabályok szerint minimum öt játékos nevezése szükséges, ám a Hoker csak négy teniszezőt jelölt, így noha a pályán 2-2 volt az eredmény, a meccset a budaörsiek javára írták jóvá.

DIEGO – PASARÉT 3-4
Madarász Gergely – Balla Péter 6:4, 7:5
Kaszás Benjamin – Balassa Balázs 6:2, 6:3
Kisgyörgy Gergely – Kovács Márk 4:6, 4:6
Kalocsa Bence – Grossmann Benjamin 5:7, 2:6
Kaibinger Máté – Tállay Miklós 6:2, 6:1
Madarász, Kaszás – Balla, Kovács 6:3, 4:6, 8-10
Tóth, Kalocsa – Grossmann, Pethes 5:7, 6:7

FaLang translation system by Faboba
A tenisz-palya.hu évkönyve – 2018

Pályakereső