Csütörtökön "hajnali" nyolc órától késő estig főtáblás meccsek zajlanak már a Nemzeti Edzés Központban, a fedett pályás magyar bajnokság küzdelmein. Összesen 32 mérkőzés, valamennyi 1. fordulós egyéni találkozó szerepel a napi programban.

A selejtezők elsősorban a férfiaknál hoztak nagy csatákat, s több meglepetést.

A napi eredményeket folyamatosan frissítjük.

A debreceni Máthé Gábor hatalmas csatában nyerte a kvali-döntőt

 

(teniszpalya.hu/MTSZ) * A selejtezőkből egyedül a 4. helyen jegyzett Balogh Bálint érvényesítette a papírformát, mellette három nem kiemelt játékos is kiharcolta a főtáblára jutást.

Közülük a siketlimpiai bajnok, már edzőként dolgozó 36 esztendős debreceni Máthé Gábor teljesítménye a nagy bravúr: a DEAC játékosa a kvalifikáció nyitányán az 1. kiemelt Salamon András, majd a szintén pasaréti Pethes Ambrus ellen nyert egyaránt két játszmában, a főtáblára jutásért pedig drámai csatában verte az 5. kiemelt Boros Attilát.

A nyíregyházi Páll Noel és a siófoki Balogh Bálint révén további két vidéki teniszező is ott volt a feljutó négyek között, ahol a pasaréti Kisantal Botond képviselte a fővárosi teniszezőket.

A hölgyeknél csak egy győzelem kellett a főtáblára jutáshoz, ám a kiemeltek közül itt is csak egy játékos, a 4. helyen jegyzett Fenyves Angelika jutott fel a legjobbak közé.

Érdekesség, hogy két testvérpár is ott lesz a főtáblás küzdelmeken: a férfiaknál Kisantal Dominik és öccse, a selejtezőből feljutott Botond, míg a nőknél a kvalifikációs Fenyves Angelika és a szabadkártyás húg, Gréta.

 

FÉRFIAK
Kvalifikáció, döntők:
Máthé Gábor (DEAC) - Boros Attila (Vasas, 5.)                                              4:6, 7:6(4), 10-7
Kisantal Botond (Pasarét TK)- Deli Merse (Tenisz Műhely)                           6:3, 7:5
Páll Noel (Tenisz P.) - Gubi Trisztán (Tenisz Műhely)                                     6:2, 6:0
Balogh Bálint (Siófoki Spartacus, 4.) - Halmos Kornél (Pasarét TK)              6:3, 6:0

Főtábla
1. forduló:
Marozsán Fábián (GYAC, 1.) - Héjjas Csongor (Budaörs)                             6:1, 6:1
Velcz Zsombor (Match Point) - Sávay Zalán (Vasas, WC)                             6:2, 6:3
Varga-Tóth Olivér (Budaörs SC) - Szebeni Dániel (Római TA)                       6:3, 6:2
Füle Mátyás (MTK, 6.) - Nyárády Csanád (MESE)                                         6:1, 6:2
Piros Zsombor (MTK, 3.) - Bartakovics Marcell (Kőszegi SE)                        6:1, 4:6, 10-3
Sztasák Jonatán (Tenisz Műhely) - Balogh Bálint (Siófoki Spartacus, Q)      6:2, 4:1, ret.
Zeljenka Martin (Fagyas Team) - Drágár Péter (Sóstói TC)                            6:2, 7:5
Kis-Balázs Rafael (BBTC, 8.) - Haunold Máté (MTK)                                       6:0, 6:1
Makk Péter (GYAC, 7.) - Hornung Iván (BBTC)                                              6:0, 6:2
Vörös Máté (Kőszegi SE) - Kisantal Botond (Pasaréti TK, Q)                         6:2, 6:2
Bíró André (GYAC) - Szombathelyi Benedek (Kiskút TK, WC)                        6:2, 6:4
Madarász Gergely (Diego SC, 4.) - Szellő Ádám (MTK)                                6:3, 6:4
Fajta Péter (GYAC, 5.) - Szendrői László (Budaörs SC)                                  6:0, 6:0
Belkovics Achilles (Tenisz Műhely, WC) - Kisantal Dominik (Pasarét TK)     6:3, 5:7, 10-8
Mészáros Patrik (Vasas, WC) - Máthé Gábor (DEAC, Q)                                7:6(2), 6:2
Valkusz Máté (GYAC, 2.) - Páll Noel (Tenisz P. Q),                                         6:0, 6:2

2. forduló:
Marozsán (1.) – Velcz
Füle (6.) – Varga-Tóth
Piros (3.) – Sztasák
Kis-Balázs (8.) – Zeljenka
Makk (7.) – Vörös
Madarász (4.) – Bíró
Fajta (5.) – Belkovics
Valkusz (2.) – Mészáros

*

NŐK
Kvalifikáció, döntők: 
Velcz Luca (Match Point) - Kállai Szófia (Pasaréti TK, 1.)                             3:6, 6:3, 12-10
Kószó Petra (MTK) - Salamon Eszter (Marso TC, 2.)                                    6:2, 7:5
Weil Erika (MTK) - Szilágyi Anna (PG Tenisz, 3.)                                            6:1, 6:0
Fenyves Angelika (Normafa TC, 4.) - Németh Anna (Talentum)                  6:0, 6:1

Főtábla
1. forduló:
Nagy Adrienn (MTK, 1.) - Punyi Anna (DEAC)                                              6:2, 6:0
Weil Erika (MTK, Q) - Faludi Vivien (SVSE)                                                   6:2, 6:1
Farkaslaki-Hints Flóra (MTK) - Szabó Laura (Budaörs SC)                        6:1, 6:2
Tóth Amarissa (MTK, 7.) - Kis-Czakó Eszter (Gellért SE)                            6:1, 6:0
Matkó Réka (Future TT, 3.) - Ferenczy Szilvia (MTK)                                   6:1, 6:2
Murzsa Gréta (MTK) - Jeck Viola (Unik SE, WC)                                           4:6, 6:0, 10-2
Fenyves Gréta (Normafa TC, WC) - Bodó Blanka (MTK)                             6:0, 6:1
Varga Viktória (Marso TC, 6.) - Bak-Szabó Norina (Top Sport)                   6:0, 6:3
Badics Mila (Kiskút TK, 8.) - Farkas R-Bonita (BBTC)                                    6:1, 6:3
Dávid Cintia (SZVUK SE) - Fenyves Angelika (Normafa TC, Q)                     6:3, 6:3
Berényi Eszter (Tenisz Műhely) - Jánosi Luca (Budaörs SC)                        6:4, 0:6, 10-5
Bartha Panna (Pécs VTC, 4.) - Finak Eszter (Medikus SE)                            6:0, 6:1
Dankó Vanesa (Vasas SC, 5.) - Bordás Patrícia (SZVUK SE)                        6:1, 6:0
Müller Nikoletta (Budaörs SC) - Mihálka Zsófia (Alfa TI)                              4:6, 6:0, 10-8
Kószó Petra (MTK, Q) - Velcz Luca (Match Point, Q)                                  6:4, 3:6, 10-4
Fárbás Réka (Kiskút TK, 2.) - Wiandt Viktória (MTK)                                  2:6, 6:1, 10-5

2. forduló:
Nagy (1.) – Weil
Tóth (7.) – Farkaslaki-Hints
Matkó (3.) – Murzsa
Varga (6.) – Fenyves G.
Badics (8.) – Dávid
Bartha (4.) – Berényi
Dankó (5.) – Müller
Fárbás (2.) – Kószó

FaLang translation system by Faboba

Pályakereső